Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
30 19
Reklama

Wykonawca schodzi z budowy S5 pomiędzy Wronczynem i Poznaniem?

j
piątek, 7.06.2019 r.
godz. 14.23
j | piątek, 7.06.2019 r., godz. 14.23
Wykonawca schodzi z budowy S5 pomiędzy Wronczynem i Poznaniem?
fot. Maciej Szefer, archiwum

Na razie na 16-kilometrowym odcinku trasy S5 pomiędzy Wronczynem i Poznaniem ruch odbywa się po jednej jezdni. Raczej przed wakacjami sytuacja się nie zmieni.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
27°C 1019 hPa
JUTRO
pogoda
30°C 1012 hPa
POJUTRZE
pogoda
33°C 1010 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Firma Toto, wykonująca podpoznański odcinek drogi S5, wypowiedziała umowę z GDDKiA. Prawdopodobnie od poniedziałku zejdzie z budowy – poinformował nas nieoficjalnie jeden z naszych czytelników.

Mogę potwierdzić to, że konsorcjum nie realizuje zgodnie z kontraktem umowy, do której jest zobowiązane i będziemy mobilizować wykonawcę żeby dokończył prace, do których się zobowiązał. Co więcej robiliśmy wszystko i robimy, żeby mu pomóc w realizacji tego kontraktu chociażby przez płatności zamienne – tłumaczy reporterowi Pulsu Dnia Jan Krynicki, rzecznik GDDKiA. Na przyszły tydzień były już nawet planowane odbiory drugiej nitki poprzez nadzór budowlany, czyli jesteśmy na prostej do tego, aby dokończyć tę inwestycję. Jeżeli nie będzie takiej woli i możliwości i będzie konieczność ewentualnego odstąpienia od umowy będziemy podejmować takie decyzje , które będą konieczne – dodaje. Rzeczywiście mobilizacja kadry i sprzętu jest w tym miejscu niska – pracuje o wiele mniej osób niż powinno- tłumaczy Krynicki.

Przypomnijmy. 16-kilometrowy odcinek trasy S5 między Poznaniem i Wronczynem to przedłużenie zachodniej obwodnicy Poznania, dzięki któremu odciążone zostaną m.in. Komorniki. Umowę na budowę odcinka podpisano w lipcu 2015 roku i opiewa na blisko 530 milionów złotych. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami nowym odcinkiem trasy S5 kierowcy mieli pojechać już w listopadzie 2017 roku, ale pojawiły się problemy z wykonawcą i prace znacznie się wydłużyły. Odcinek trasy S5 pomiędzy Wronczynem i Poznaniem otwarty został 30 grudnia 2018 roku. Na drugą jezdnię kierowcy mieli czekać do końca czerwca 2019 roku. Jak zapowiada rzecznik GDDKiA to już niemal przesądzone, że nie nastąpi to przed wakacjami.

Reklama