Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
30 19
Reklama

Zdaniem ekspertów Most Chrobrego jest w tak złym stanie, że nie nadaje się do remontu

j
środa, 5.06.2019 r.
godz. 22.30
j | środa, 5.06.2019 r., godz. 22.30
Zdaniem ekspertów Most Chrobrego jest w tak złym stanie, że nie nadaje się  do remontu

Pojawiają się głosy, że może być budowany od nowa.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
27°C 1019 hPa
JUTRO
pogoda
30°C 1012 hPa
POJUTRZE
pogoda
33°C 1010 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Ekspertyza naukowców z Politechniki Poznańskiej wskazuje, że zły stan techniczny mostu to efekt wieku konstrukcji oraz braku należytej konserwacji na przestrzeni kilkudziesięciu ostatnich lat. Zgodnie z moją wiedza i doświadczeniem tego mostu nie opłaca się już remontować z wielu względów. Między innymi ze względu na jego stan techniczny, który jest naprawdę zły– mówił przed kamerą WTK prof. Arkadiusz Madaj, Zakład Budowy Mostów, Politechnika Poznańska. Nałożyły się pewne elementy związane z niestarannym utrzymaniem – to znaczy nie wykonywano regularnych zabiegów utrzymaniowych, co przyczyniło się do rozwoju pewnych uszkodzeń. Są to na ogół uszkodzenia natury korozyjnej – dodaje.

Zdaniem urzędników Most Bolesława Chrobrego łączący Garbary i Śródkę, choć wiekowy i osłonięty od spodu ochronną siatką, wciąż nadaje się do użytku. Jeżeli chodzi o Most chrobrego to jego stan na dziś jest zadowalający, co oznacza, że możemy się nim bezpiecznie poruszać – komentuje Agata Kaniewska, rzecznik ZDM.

Miasto jeszcze w tym roku chce ogłosić przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej dla jego przebudowy. Według informacji poznańskiej „Gazety Wyborczej” roboty na Moście Chrobrego ruszą najwcześniej za cztery lata, czyli po oddaniu do użytku mostu Lecha.

Reklama