Reklama

W sobotę na pl. Wolności pojawi się ogromny tort. "Jego kształt będzie nawiązywał do mapy Poznania z podziałem na dzielnice"

Parada Pokoleń 2018 | fot. Renata Winczewska
Parada Pokoleń 2018 | fot. Renata Winczewska

Poznaniacy będą hucznie obchodzić zakończenie Poznańskich Dni Rodziny oraz obchody rocznicy wyborów z czerwca 1989.

W sobotę ze Starego Rynku wyruszy Poznańska Parada Pokoleń - wspólny przemarsz dzieci, ich rodziców i dziadków z całego Poznania. Do rąk zgromadzonych tam poznaniaków trafi tysiąc balonów i tyle samo akcesoriów do puszczania baniek mydlanych. Zgromadzeni pod Ratuszem seniorzy będą czytać dzieciom bajki a około godziny 12:10 - po pokazie koziołków i wysłuchaniu hejnału w wykonaniu ukulele barwny korowód wyruszy w stronę placu Wolności, gdzie czekać będzie mnóstwo atrakcji - między innymi koncerty.

Poznańska Parada Pokoleń kończy 7. edycję Poznańskich Dni Rodziny - mówi Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania. To międzypokoleniowe święto wszystkich poznaniaków, które z każdym rokiem cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W tym roku wzięło w nim udział kilkanaście tysięcy osób: dzieci, młodzieży, seniorów. Mieszkańcy Poznania mogli wziąć udział w ponad 300 bardzo zróżnicowanych imprezach przeznaczonych dla całych rodzin - dodaje.

Zakończeniu Poznańskich Dni Rodziny towarzyszyć będą obchody rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów z czerwca 1989 roku. O godzinie 16:00 zebrani na placu mieszkańcy miasta będą mogli posmakować Tortu Wolności - to niezwykły wypiek w kształcie mapy Poznania, ważący 89 kg, który upamiętnia wydarzenia z 1989 roku. Do pracy nad tortem przystąpiliśmy od razu po pierwszych rozmowach z Miastem - mówi Jurij Gorobczyszyn, cukiernik. Jego kształt będzie nawiązywał do mapy Poznania z podziałem na dzielnice. Zaplanowaliśmy malinowo-kokosowy smak, dzięki temu tort w przekroju będzie biało-czerwony. To idealne nawiązanie do rocznicy wyborów, którą chcemy uczcić - dodaje.

PROGRAM PARADY POKOLEŃ:

Stary Rynek (zbiórka od godz. 11.00): 11.30 - czytanie bajki "Kubuś Puchatek"

12.00 - Hejnał z Wieży Ratuszowej (ukulele)

przejście korowodem ulicą Paderewskiego na plac Wolności

Scena Główna | Plac Wolności

12.30 - wspólne puszczanie baniek mydlanych

12:35 - 12.45 powitanie uczestników Parady

od godz. 12.45:

taneczny Flash Mob przedszkolaków

występ Klubu Seniora "Raj Seniora"

koncert zespołu Mamma Mia Show

występ Petera Mossa

Teatr Blum "Blumowe piosenki" (godz. 14.30)

koncert "Światowe przeboje" w wykonaniu artystów scen poznańskich i łódzkich

Tort Wolności (godz. 16.00)

Koncert poznańskiego zespołu Negativ

koncert Mietka Szcześniaka (godz. 17.00)

projekcja filmu "Opowieści Okrągłego Stołu" w Teatrze Polskim (18.30)

od godz. 13.00 do 17.00 działać będą strefy: warsztatowa (aktywności - fizycznych, umysłowych, kulturalnych), dziecka (gry, zabawy), wypoczynku, gastronomiczna, punkt informacji i wolontariuszy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami burzowa środa!
23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
7.68 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro