Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
28 16
Reklama

Wymiana sieci trakcyjnej na Warszawskiej: od poniedziałku z biletem ZTM dojedziesz dalej!

j
niedziela, 26.05.2019 r.
godz. 13.30
j | niedziela, 26.05.2019 r., godz. 13.30
Wymiana sieci trakcyjnej na Warszawskiej: od poniedziałku z biletem ZTM dojedziesz dalej!
fot. ZTM

Na wnioski Rady Osiedla Antoninek, Zieliniec, Kobylepole oraz pasażerów z dniem 27 maja br. autobusy linii „za tramwaj” T6 zatrzymywać się będą na przystanku „Bożeny n/ż”.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
25°C 1021 hPa
JUTRO
pogoda
28°C 1019 hPa
POJUTRZE
pogoda
29°C 1014 hPa

Przypominamy. Ze względu na wymianę sieci trakcyjnej na trasie tramwajowej na ul. Warszawskiej tramwaje linii nr 6 i 8 są kierowane do pętli na Zawadach, natomiast ulicą Warszawską kursuje autobus za tramwaj T6. Od poniedziałku, 27 maja br., pasażerowie tej linii będą mogli dojechać nim aż do przystanku „Bożeny n/ż” (na żądanie).

Autobusy MPK Poznań obsługujące linię T6, po opuszczeniu przystanku „Miłostowo” w kierunku Swarzędza, pojadą dalej z pasażerami do przystanku „Bożeny n/ż”, a następnie – także z pasażerami – zawrócą pod wiaduktem Antoninek w kierunku ronda Śródka (na przystanku „Miłostowo” w kierunku ronda Śródka autobusy będą oczekiwać do godziny odjazdu wskazanej w rozkładzie jazdy) - informuje Agnieszka Smoguleca, rzecznik ZTM.

Jednocześnie wprowadzona zostanie korekta dotycząca korzystania  ze swarzędzkich linii nr 401, 405, 406 i 407. Do tej pory pasażerowie mogli - na podstawie biletów ZTM – podróżować nimi bez dodatkowych opłat na odcinku rondo Śródka-Miłostowo.Teraz na tych liniach, wyłącznie na odcinku od ronda Śródka do przystanku „Bożeny n/ż”, honorowane będą wszystkie bilety ZTM, łącznie z tPortmonetką oraz wszystkie uprawnienia do przejazdów ulgowych i bezpłatnych. Podróżując dalej w kierunku Swarzędza trzeba będzie mieć ważny bilet Swarzędzkiej Komunikacji Autobusowej (bilety ZTM nie będą obowiązywać za przystankiem „Bożeny n/ż”) - kończy Smogulecka.

Reklama