Reklama
Reklama

Wymiana sieci trakcyjnej na Warszawskiej: od poniedziałku z biletem ZTM dojedziesz dalej!

fot. ZTM

Na wnioski Rady Osiedla Antoninek, Zieliniec, Kobylepole oraz pasażerów z dniem 27 maja br. autobusy linii "za tramwaj" T6 zatrzymywać się będą na przystanku "Bożeny n/ż".

Przypominamy. Ze względu na wymianę sieci trakcyjnej na trasie tramwajowej na ul. Warszawskiej tramwaje linii nr 6 i 8 są kierowane do pętli na Zawadach, natomiast ulicą Warszawską kursuje autobus za tramwaj T6. Od poniedziałku, 27 maja br., pasażerowie tej linii będą mogli dojechać nim aż do przystanku "Bożeny n/ż" (na żądanie).

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Dołącz do naszej Drużyny.
REKLAMA

Autobusy MPK Poznań obsługujące linię T6, po opuszczeniu przystanku "Miłostowo" w kierunku Swarzędza, pojadą dalej z pasażerami do przystanku "Bożeny n/ż", a następnie - także z pasażerami - zawrócą pod wiaduktem Antoninek w kierunku ronda Śródka (na przystanku "Miłostowo" w kierunku ronda Śródka autobusy będą oczekiwać do godziny odjazdu wskazanej w rozkładzie jazdy) - informuje Agnieszka Smoguleca, rzecznik ZTM.

Jednocześnie wprowadzona zostanie korekta dotycząca korzystania ze swarzędzkich linii nr 401, 405, 406 i 407. Do tej pory pasażerowie mogli - na podstawie biletów ZTM - podróżować nimi bez dodatkowych opłat na odcinku rondo Śródka-Miłostowo.Teraz na tych liniach, wyłącznie na odcinku od ronda Śródka do przystanku "Bożeny n/ż", honorowane będą wszystkie bilety ZTM, łącznie z tPortmonetką oraz wszystkie uprawnienia do przejazdów ulgowych i bezpłatnych. Podróżując dalej w kierunku Swarzędza trzeba będzie mieć ważny bilet Swarzędzkiej Komunikacji Autobusowej (bilety ZTM nie będą obowiązywać za przystankiem "Bożeny n/ż") - kończy Smogulecka.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW rozszerza ostrzeżenie o upale na całą Wielkopolskę
33℃
18℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
12.01g/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro