Reklama
Reklama

Ulice Ostrów Tumski i Panny Marii zamknięte dla ruchu. Odbędzie się festyn rodzinny

fot. Halina P.

Festyn organizowany jest w ramach Poznańskich Dni Rodziny.

Festyn Rodzinny pn. Poznań dla Zdrowia i Rodziny "Bądźmy Razem" rozpocznie się dziś o godzinie 13:20 (po mszy św. w katedrze o godzinie 12:15) i potrwa do 19:00. Organizowany jest przez Miasto Poznań i Caritas w ramach Poznańskich Dni Rodziny.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Dołącz do naszej Drużyny.
REKLAMA

Podczas imprezy poznaniacy będą mieli okazję odwiedzić Alejkę Zdrowia, gdzie przygotowano dla nich stoiska z ofertą medyczną, w której będą mogli m.in. wykonać bezpłatne badania profilaktyczne takie jak: mammografia, densytometria, badanie słuchu, poziomu glukozy, cholesterolu oraz pomiar ciśnienia, jak również skorzystać z bezpłatnych porad specjalistów (kardiolog, internista, dermatolog, dietetyk, fizjoterapeuta). W ramach profilaktyki zdrowia będzie też można zapoznać się z techniką udzielania pierwszej pomocy dla dorosłych i dla dzieci - informuje Paweł Pomin, Caritas Poznań.

Dla uczestniczących w festynie dzieci organizatorzy przygotowali upominki ufundowane przez "Biedronkę" oraz wiele festynowych atrakcji, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. W tym roku również zadbano o bogatą ofertę rozrywkowo-rekreacyjną: liczne gry i zabawy, konkursy z nagrodami oraz wielką loterię fantową Caritas. Główną gwiazdą na festynowej scenie będzie zespół muzyczny "Rock and Fire" - dodaje.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli prezydent Poznania Jacek i metropolita poznański abp Stanisław Gądecki.

W związku zorganizacją festynu od godz. 6:00 ul. Ostrów Tumski wraz zul. Panny Marii będą zamknięte dla ruchu pojazdów - informuje ZDM i dodaje, że już od północy obowiązuje w tym miejscu zakaz zatrzymywania się.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW rozszerza ostrzeżenie o upale na całą Wielkopolskę
33℃
18℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
12.16g/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro