Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
28 16
Reklama

Jedzie pociąg, rogatki otwarte: „są podłączane do nowych urządzeń”

kk
czwartek, 23.05.2019 r.
godz. 08.02
kk | czwartek, 23.05.2019 r., godz. 08.02
Jedzie pociąg, rogatki otwarte: „są podłączane do nowych urządzeń”
fot. czytelniczka

We wtorek nasza czytelniczka zarejestrowała niebezpieczną sytuację na dwóch przejazdach kolejowych na trasie Poznań - Warszawa.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
25°C 1021 hPa
JUTRO
pogoda
28°C 1019 hPa
POJUTRZE
pogoda
29°C 1014 hPa

Czytelniczka jechała pociągiem z Poznania w kierunku Wrześni. - Na przejeździe za Paczkowem w stronę Kostrzyna rogatki podniesione i brak sygnalizacji świetlnej - napisała. Podobne zgłoszenie otrzymaliśmy od tej samej czytelniczki z rejonu Nekli.


- Sygnalizacje świetlne i rogatki na wymienionych przejazdach kolejowo-drogowych, są obecnie podłączane do nowych urządzeń sterowania ruchem kolejowym, zamontowanych w ramach modernizacji linii z Poznania do Warszawy - wyjaśnia Radosław Śledziński z PKP PLK. -  Nowoczesne urządzenia zapewnią sprawny i bezpieczny ruch pociągów. W związku z trwającymi pracami konieczne było tymczasowe wyłączenie urządzeń na przejazdach w okolicy Kostrzyna i Nekli. Podłączenie i testowanie urządzeń potrwa do końca maja - dodaje.

PKP PLK zapewnia, że w rejonie przejazdów jest bezpiecznie. - Po obu stronach przejazdów ustawiliśmy dodatkowe oznakowanie w postaci znaków „stop”, nakazujących kierowcom zatrzymanie. O otwartych rogatkach informują też specjalne tablice. Prędkość pociągów przejeżdżających przez oba przejazdy została ograniczona do maksymalnie 20 km/h. Jest to zgodne z przepisami i w pełni zapewnia bezpieczeństwo podróżnych i kierowców. Chciałbym w tym kontekście przypomnieć, że kierowcy są zobowiązani do zachowania szczególnej ostrożności za każdym razem, gdy zbliżają się do przejazdu kolejowo-drogowego, niezależnie od ułożenia rogatek. Wynika to z przepisów ruchu drogowego oraz znaków ostrzegawczych, informujących o przejeździe. Znaki znajdują się zawsze po obu stronach przejazdów - kończy.

Reklama