Reklama
Reklama

700 tys. zł na wymianę pieców. Od dziś przyjmowane są wnioski

fot. archiwum

Finansowanie obejmuje modernizację lub likwidację ogrzewania opartego na paliwie stałym i montaż nowego.

Wnioski o dopłaty do wymiany starych pieców mieszkańcy powiatu poznańskiego mogą składać od 21 maja. Wniosek musi być złożony w siedzibie Starostwa Powiatowego przez właściciela lokalu. Osób, które ubiegać się będą o dofinansowanie nie obowiązują kryteria, jeśli chodzi o dochody. Dopłata wynosi do 7 tysięcy dla właścicieli lokali i do 14 tysięcy złotych dla wspólnot mieszkaniowych, jednak nie może stanowić więcej niż 80 proc. tzw. kosztów kwalifikowanych.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA

Ogromne zainteresowanie sprawiło, że i w tym roku będziemy kontynuować naszą walkę o czystsze i zdrowsze powietrze. Od wielu lat w powiecie realizujemy program usuwania azbestu, a od ubiegłego roku dajemy szansę naszym mieszkańcom, by mogli pozbyć się starych i szkodliwych, nieekologicznych pieców. W pierwszej edycji programu skorzystało z takiej możliwości blisko 100 osób - mówi Jan Grabkowski, starosta poznański.

W tym roku do programu wprowadzono kilka zmian. Najważniejsza dotyczy tego, że przy rozliczeniu dofinansowania uwzględniane będą koszty poniesione dopiero po podpisaniu umowy o dotację - wyjaśnia Anna Orczewska, zastępca dyrektora Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego wPoznaniu. Podobnie jak w zeszłym roku u wnioskodawców zostanie przeprowadzona kontrola zarówno przed podpisaniem umowy, jak i po złożeniu dokumentów rozliczenia dotacji. Chodzi o to, by potwierdzić, że wszystko zostało wykonane zgodnie z obowiązującymi w 2019 roku zasadami - dodaje.

Szczegółowe informacje i obowiązujące formularze wniosków można znaleźć tutaj

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
13℃
Poziom opadów:
2.4 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
5.37 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro