Reklama
Reklama

700 tys. zł na wymianę pieców. Od dziś przyjmowane są wnioski

fot. archiwum

Finansowanie obejmuje modernizację lub likwidację ogrzewania opartego na paliwie stałym i montaż nowego.

Wnioski o dopłaty do wymiany starych pieców mieszkańcy powiatu poznańskiego mogą składać od 21 maja. Wniosek musi być złożony w siedzibie Starostwa Powiatowego przez właściciela lokalu. Osób, które ubiegać się będą o dofinansowanie nie obowiązują kryteria, jeśli chodzi o dochody. Dopłata wynosi do 7 tysięcy dla właścicieli lokali i do 14 tysięcy złotych dla wspólnot mieszkaniowych, jednak nie może stanowić więcej niż 80 proc. tzw. kosztów kwalifikowanych.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Dołącz do naszej Drużyny.
REKLAMA

Ogromne zainteresowanie sprawiło, że i w tym roku będziemy kontynuować naszą walkę o czystsze i zdrowsze powietrze. Od wielu lat w powiecie realizujemy program usuwania azbestu, a od ubiegłego roku dajemy szansę naszym mieszkańcom, by mogli pozbyć się starych i szkodliwych, nieekologicznych pieców. W pierwszej edycji programu skorzystało z takiej możliwości blisko 100 osób - mówi Jan Grabkowski, starosta poznański.

W tym roku do programu wprowadzono kilka zmian. Najważniejsza dotyczy tego, że przy rozliczeniu dofinansowania uwzględniane będą koszty poniesione dopiero po podpisaniu umowy o dotację - wyjaśnia Anna Orczewska, zastępca dyrektora Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego wPoznaniu. Podobnie jak w zeszłym roku u wnioskodawców zostanie przeprowadzona kontrola zarówno przed podpisaniem umowy, jak i po złożeniu dokumentów rozliczenia dotacji. Chodzi o to, by potwierdzić, że wszystko zostało wykonane zgodnie z obowiązującymi w 2019 roku zasadami - dodaje.

Szczegółowe informacje i obowiązujące formularze wniosków można znaleźć tutaj

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Nawet 40 stopni Celsjusza w środę? W Poznaniu aż tak strasznie nie będzie
33℃
18℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
10.30g/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro