Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
28 16
Reklama

Jeszcze w tym roku karetki pogotowia i autobusy będą miały lepszy dojazd do szpitala przy ul. Szwajcarskiej

j
poniedziałek, 20.05.2019 r.
godz. 21.30
j | poniedziałek, 20.05.2019 r., godz. 21.30
Jeszcze w tym roku karetki pogotowia i autobusy będą miały lepszy dojazd do szpitala przy ul. Szwajcarskiej
fot. PIM

Poznańskie Inwestycje Miejskie właśnie ogłosiły przetarg, który wyłoni wykonawcę przebudowy drogi publicznej na odcinku od ul. Szwajcarskiej do ul. Piaseckiego oraz fragmentu drogi wewnętrznej na trenie szpitala.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
25°C 1021 hPa
JUTRO
pogoda
28°C 1019 hPa
POJUTRZE
pogoda
29°C 1014 hPa

Wybrana w przetargu firma będzie miała 90 dni na wykonanie zadania. Projekt, który został poddany konsultacjom społecznym, zakłada dobudowanie pasa ruchu po zachodniej stronie drogi od wyjazdu z istniejącego parkingu do ul. Piaseckiego, a także poszerzenie po północnej stronie odcinka od ul. Piaseckiego do ul. Szwajcarskiej. Dzięki temu szerokość jezdni, która otrzyma nową nawierzchnię, zwiększy się do 9,5 m. Będzie na niej miejsce dla szerokiego na 3,5 m pasa dla autobusów i karetek oraz dla dwóch pasów ruchu przeznaczonych dla pozostałych pojazdów. Do zmian w układzie komunikacyjnym dostosowana zostanie sygnalizacja świetlna – informują Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Na odcinku od ul. Piaseckiego do ul. Szwajcarskiej zaprojektowano nowy chodnik i drogę rowerową. Nowy odcinek ścieżki rowerowej pojawi się też między ul. Piaseckiego a szpitalem. Na jej końcu, pomiędzy drogą dojazdową dla karetek a wejściem do szpitala, zaprojektowano zadaszony parking dla rowerów - dodają.

Oferty można składać do 6 czerwca.

Reklama