Reklama
Reklama

Ulica Cmentarna zostanie wyremontowana. Słupki uniemożliwią nielegalne parkowanie

fot. ZDM

Spore zmiany czekają w najbliższym czasie ulicę cmentarną.

Prace związane z remontem nawierzchni rozpoczną się w poniedziałek. Będą prowadzone na odcinku od okolicy skrzyżowania z ul. Grunwaldzką, po wejście na teren cmentarza (postój taxi i parkingu przy wejściu).
W pierwszym etapie, który potrwa do połowy czerwca, wymienione zostaną krawężniki. Kierowcy mogą spodziewać się wówczas miejscowego ograniczenia prędkości czy zwężeń, ale ulica cały czas pozostanie przejezdna.
Następnie rozpocznie się frezowanie nawierzchni i układanie nowej. Szczegóły dotyczące organizacji ruchu zostaną podane w późniejszym terminie.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA

- Na zakończenie robót, tam gdzie kierowcom zdarza się nielegalnie zostawić samochód w taki sposób, że zagraża to bezpieczeństwu ruchu drogowego, zgodnie z przepisami zamontowane zastaną słupki uniemożliwiające parkowanie. Poprawi to także komfort przemieszczania się pieszych, nie będzie blokowania przejścia. Dla osób z niepełnosprawnościami wyznaczone zostaną koperty na parkingu przy głównym wejściu od ul. Cmentarnej - informuje Zarząd Dróg Miejskich.

W ciągu roku osoby udające się na cmentarz mogą zostawić samochód na jednym z okolicznych parkingów. W okolicy 1 listopada zmieniana jest natomiast organizacja ruchu.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie IMGW: gwałtowne wzrosty stanów wody
29℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
8.11 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro