Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
20 7
Reklama

5 firm chce wybudować nową trasę tramwajową na Falistą

kk
środa, 15.05.2019 r.
godz. 13.46
kk | środa, 15.05.2019 r., godz. 13.46
5 firm chce wybudować nową trasę tramwajową na Falistą
fot. PIM

Poznańskie Inwestycje Miejskie otworzyły oferty złożone w przetargu ogłoszonym w marcu tego roku.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
17°C 1014 hPa
JUTRO
pogoda
20°C 1014 hPa
POJUTRZE
pogoda
20°C 1012 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI
mini
58 681
odsłon

Nowa trasa tramwajowa na ulicę Falistą to część wielkiej modernizacji torowiska na Górnym Tarasie Rataj. W najbliższej przyszłości w rejonie ulicy Unii Lubelskiej pojawiać się będą nowe inwestycje m.in. mieszkaniowe, a tramwaj ma tu poprawić sytuację komunikacyjną.


W marcu ogłoszono przetarg na wybór firmy, która wybuduje nowe torowisko od ronda Żegrze do nowej pętli tramwajowo-autobusowej wraz z całą infrastrukturą i przystankami. Prace będą też obejmować przebudowę ulicy, instalacji podziemnych, budowę chodników, dróg rowerowych i miejsc postojowych w obrębie ulic Falistej i Obodrzyckiej. W rejonie zamontowany też zostanie monitoring.

Już wiadomo, że 5 firm jest zainteresowanych realizacją inwestycji. Miasto przeznaczyło na ten cel 50 mln złotych. Tylko jedna firma - Tormel z Komornik - zmieściła się w budżecie i zaoferowała, że przeprowadzi prace za niespełna 50 mln złotych. Najwyższą kwotę, ponad 77 mln złotych, zaproponowało konsorcjum ALDESA, COALVI. Pozostali zainteresowani to ZUE (prawie 60 mln zł), NDI (prawie 53 mln zł) oraz TORPOL w konsorcjum z ALUSTA (ponad 63 mln zł). - Trwa weryfikacja dokumentacji złożonej przez zainteresowane podmioty - informuje PIM.

Wybrany wykonawca będzie miał maksymalnie 19 miesięcy na realizację prac.

Reklama