Reklama
Reklama

Od środy można nabywać nowe karty PEKA

fot. ZTM

W środę do sprzedaży trafiły okolicznościowe karty PEKA.

Limitowana kolekcja powstała w ramach konkursu zorganizowanego przez Miasto Poznań-Zarząd Transportu Miejskiego. Karty mają upamiętnić 100-lecie Uniwersytetu Poznańskiego, 40. rocznicę umowy o partnerstwie Poznań-Hanower, a także 50. rocznicę śmierci Krzysztofa Komedy (Trzcińskiego).
- Jestem przekonany, że mieszkańcy Poznania i aglomeracji poznańskiej oraz turyści odwiedzający miasto, z przyjemnością będą korzystać z nowych kart PEKA na okaziciela. Przypominają one o istotnych dla Miasta wydarzeniach, a jednocześnie stanowią atrakcyjną wizualnie, a do tego bardzo praktyczną, pamiątkę. Te okolicznościowe karty są przecież nośnikami biletów przystankowych, bez przeszkód można z nich korzystać opłacając przejazdy na liniach organizowanych przez ZTM - dodaje dyrektor - powiedział Jan Gosiewski, dyrektor ZTM Poznań.
Do sprzedaży trafiło w sumie 15 tysięcy kart (po 5 tys. z każdego wzoru). Można je nabywać w punktach obsługi klienta ZTM.

Karty PEKA na okaziciela kosztują 27 zł (z tej kwoty 15 zł można wykorzystać na przejazdy opłacane z tPortmonetki, natomiast 12 zł stanowi zwrotna kaucja).

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

21℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
2.48 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro