Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
16 11
Reklama

Uwaga! Od środy kolejne zmiany na A2

j
wtorek, 23.04.2019 r.
godz. 22.30
j | wtorek, 23.04.2019 r., godz. 22.30
Uwaga! Od środy kolejne zmiany na A2
fot. Autostrada Wielkopolska

Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
21°C 1007 hPa
JUTRO
pogoda
16°C 1014 hPa
POJUTRZE
pogoda
19°C 1015 hPa

W ubiegłym tygodniu zakończył się pierwszy etap prac przebudowy autostradowej obwodnicy Poznania. Na odcinku między węzłami Poznań Komorniki i Poznań Luboń wybudowany został trzeci pas oraz zamontowane zostały bariery ochronne. Teraz prace przeniosą się na przeciwległą stronę jezdni.

Przypominamy. Od 24 kwietnia wykonawca prac wprowadzi nową tymczasową organizację ruchu. Jak informuje Autostrada Wielkopolska ruch samochodowy zostanie w całości przełożony na jezdnię południową, udostępniając na niej 4 pasy oddzielone od siebie barierą przestawną - po dwa w każdym kierunku. Samochody ciężarowe będą mogły korzystać wyłącznie z prawego pasa w obu kierunkach. Jezdnia północna w kierunku Świecka zostanie zajęta w całości na teren budowy i prowadzone będą na niej prace związane z rozbudową o trzeci pas ruchu.

Co ważne na odcinku pomiędzy węzłami Poznań Zachód i Poznań Komorniki, wprowadzona przed miesiącem tymczasowa organizacja ruchu nie ulegnie zmianie, tzn. ruch prowadzony jest na każdej jezdni dwoma pasami, a pas awaryjny jest wygrodzony jako teren budowy. Taka organizacja ruchu obowiązywać będzie przez najbliższe tygodnie, do pierwszej połowy czerwca.

Podczas prowadzonych prac zamknięta zostanie łącznica z Poznania i Lubonia w kierunku Świecka.

Reklama