Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
19 8
Reklama

Kilkanaście usuniętych wysypisk i 26 usuniętych wraków – to tylko część działań strażników miejskich w ostatnich dniach

j
wtorek, 23.04.2019 r.
godz. 17.30
j | wtorek, 23.04.2019 r., godz. 17.30
Kilkanaście usuniętych wysypisk i 26 usuniętych wraków – to tylko część działań strażników miejskich w ostatnich dniach
Lasy w okolicy ul. Błażeja - fot. Straż Miejska

Na bieżąco sprzątane są też tereny rekreacyjne, szczególnie łąki na Wartą.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
19°C 1012 hPa
JUTRO
pogoda
19°C 1012 hPa
POJUTRZE
pogoda
23°C 1009 hPa

W ostatnich dniach strażnikom rejonowym udało się doprowadzić do usunięcie wielu wysypisk śmieci. Między innymi uporządkowano z odpadów komunalnych teren obok budynku Poczty Polskiej przy ul. Sielawy, usunięto gruz z działki przy ul. Samotnej oraz zabrano z lasu przy ul Błażeja porzucone obudowy lodówek – informuje Przemysław Piwecki, rzecznik straży miejskiej.

Strażnicy zadbali również o porządek na drogach - współpracując z Zarządem Dróg Miejskich, tylko z terenu Grunwaldu zlecili odholowanie na parkingi strzeżone 26 wraków - w całym mieście, z art. 50a Ustawy Prawo o ruchu drogowym, od stycznia odholowano już 200 takich pojazdów. Na bieżąco są sprzątane tereny rekreacyjne, szczególnie łąki na Wartą. Ustalony tam harmonogram sprzątania zakłada codzienne usuwanie odpadów, co przy większej dyscyplinie samych biesiadników dało pozytywny efekt - jest czysto – wylicza Piwecki. Nieco rzadziej, bo co drugi dzień, służby porządkowe usuwają odpady z leśnych terenów rekreacyjnych. Od wczesnych godzin porannych porządkowane są tereny od Golęcina aż po Kiekrz – dodaje.

Ponadto przed świętami strażnicy referatu Stare Miasto rozpoczęli akcję informującą o konieczności zabrania samochodów z terenu łączącego ul. Ewangelicką z  ul. Łazienną. W poniedziałek pracownicy ZDM postawili tam bariery uniemożliwiające wjazd. Obecnie z 50 zaparkowanych tam samochodów zostało 5. Mamy nadzieję, że kierowcy zabiorą je przed rozpoczęciem prac – kończy rzecznik poznańskiej straży miejskiej.

Reklama