Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
19 8
Reklama

6 maja rozpoczną się prace związane z przebudową Taczaka i Garncarskiej

sk
wtorek, 23.04.2019 r.
godz. 14.57
sk | wtorek, 23.04.2019 r., godz. 14.57
6 maja rozpoczną się prace związane z przebudową Taczaka i Garncarskiej
fot. PIM

Podpisano umowę z wykonawcą przebudowy ulic Taczaka i Garncarskiej.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
19°C 1012 hPa
JUTRO
pogoda
19°C 1012 hPa
POJUTRZE
pogoda
23°C 1009 hPa

Prace rozpoczną się 6 maja, a wykonawca ma w sumie 10 miesięcy na realizację inwestycji. Po kosztującej 8 mln zł przebudowie obie ulice staną się tzw. "strefą zamieszkania".


W ramach prac pojawi się więcej zieleni, znikną za to bariery architektoniczne. Ulice będą dostępne dla pieszych, rowerzystów i ruchu kołowego.

- Równolegle do robót prowadzonych przez wykonawcę wybranego przez PIM, prace na ul. Taczaka i Garncarskiej prowadzić będą gestorzy sieci ciepłowniczej i gazowej. Koordynacja działań modernizacyjnych wszystkich podmiotów pozwoli przeprowadzić wszystkie niezbędne prace na raz, w jednym terminie, a tym samym ograniczyć czas trwania inwestycji i związane z nią niedogodności dla mieszkańców - powiedział Marcin Gołek, wiceprezes Poznańskich Inwestycji Miejskich.

- W związku z rozpoczęciem robót, od 6 maja ul. Taczaka i Garncarska będą zamknięte dla ruchu publicznego. W porozumieniu z kierownictwem budowy możliwy będzie jedynie dojazd do posesji dla mieszkańców (jednak bez możliwości parkowania w pasie drogowym), dojazd do parkingów w podwórzach oraz dostawy do lokali usługowych - informują PIM.

W najbliższy czwartek o 17:00 w Szkole Podstawowej nr 75 przy ul. Powstańców Wielkopolskich odbędzie się spotkanie z mieszkańcami remontowanych ulic.

Reklama