Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
16 11
Reklama

Rusza przebudowa Jackowskiego. Kierowcy pojadą objazdami

sk
środa, 17.04.2019 r.
godz. 13.05
sk | środa, 17.04.2019 r., godz. 13.05
Rusza przebudowa Jackowskiego. Kierowcy pojadą objazdami
Etap I

Kierowcy muszą być przygotowani na utrudnienia w rejonie Jeżyc.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
21°C 1007 hPa
JUTRO
pogoda
16°C 1014 hPa
POJUTRZE
pogoda
19°C 1015 hPa

Pierwszy etap prac związanych z przebudową ulicy Jackowskiego ruszy 23 kwietnia. Obejmie on odcinek od ul. Kraszewskiego do ul. Wawrzyniaka i potrwa do 29 czerwca.


W tym czasie ul. Jackowskiego zostanie zamknięta od skrzyżowania z ul. Kraszewskiego do ul. Wawrzyniaka. Zapewnione zostanie dojście i dojazd do posesji nr 1-21, bez możliwości parkowania na ulicy. Ruch pieszych wzdłuż ul. Kraszewskiego zostanie poprowadzony wschodnią stroną jezdni. Na ul. Wawrzyniaka pomiędzy ul. Jackowskiego i Szamarzewskiego wprowadzony ruch dwukierunkowy

Drugi etap potrwa około 15 dni. Wtedy dla ruchu zostanie zamknięte skrzyżowanie ul. Jackowskiego i ul. Wawrzyniaka.
 
Inwestycja zakończy się w październiku. Szczegóły dotyczące organizacji ruchu w późniejszym etapach zostaną podane za jakiś czas.

Przebudowa pochłonie prawie 6 milionów złotych. Na odcinku od ul. Kraszewskiego do ul. Polnej pojawi się nowa nawierzchnia dróg i chodników. Wyniesione zostaną też skrzyżowania z ul. Wawrzyniaka i z ul. Polną oraz zostanie wprowadzony kontraruch rowerowy. Pojawi się nowa zieleń - posadzonych zostanie 9 nowych drzew, ponad 500 krzewów i aż 2000 bylin. Będą też nowe ławki, stojaki rowerowe i kosze na śmieci.
Reklama