Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
19 4
Reklama

Polacy przekazali fundacji o. Tadeusza Rydzyka ponad 4 mln złotych

BS
poniedziałek, 25.03.2019 r.
godz. 19.12
BS | poniedziałek, 25.03.2019 r., godz. 19.12
Polacy przekazali fundacji o. Tadeusza Rydzyka ponad 4 mln złotych
zdj. ilustracyjne - fot. Tytus Żmijewski/PAP

W 2018 roku polscy podatnicy przekazali organizacjom pożytku publicznego ponad 760 mln złotych. Zdecydowana większość tej kwoty (528 mln) trafiła do stu największych organizacji. Jednym z większych beneficjentów jest fundacja Nasza Przyszłość powiązana z o. Tadeuszem Rydzykiem.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
18°C 1030 hPa
JUTRO
pogoda
19°C 1024 hPa
POJUTRZE
pogoda
18°C 1019 hPa

Gazeta Wyborcza przeanalizowała dane Ministerstwa Finansów na temat tego, dokąd trafia jeden procent podatków. Z przytoczonych danych wynika, że Polacy najchętniej przekazują wsparcie na inicjatywy związane ze wsparciem opieki zdrowotnej, niepełnosprawnych czy opieką nad zwierzętami. Jednym z ciekawszych beneficjentów jest fundacja Nasza Przyszłość powiązana z o. Tadeuszem Rydzykiem i powołana między innymi do wspierania Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. 

W 2018 roku na jej konta z tytułu "jednego procenta" wpłynęło 4,3 mln złotych. Z informacji GW wynika, że pieniądze te zostały wydane między innymi na wyjazdowe szkolenia dla młodzieży "Zrozumieć media" i produkcję filmu "Nędzarz i Madame" o św. bracie Albercie.

Mniej od toruńskiej fundacji otrzymała choćby fundacja SOS Wioski dziecięce, która zajmuje się pomocą dzieciom osieroconym.

Reklama