Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
17 11
Reklama

Fałszywi policjanci chcieli wyłudzić pieniądze od 78-latki. Kobieta przyniosła oszczędności do komisariatu

j
niedziela, 24.03.2019 r.
godz. 11.33
j | niedziela, 24.03.2019 r., godz. 11.33
Fałszywi policjanci chcieli wyłudzić pieniądze od 78-latki. Kobieta przyniosła oszczędności do komisariatu
fot. Policja

Seniorka nie uwierzyła oszustom, dzięki czemu nie straciła swoich oszczędności.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
27°C 1008 hPa
JUTRO
pogoda
17°C 1009 hPa
POJUTRZE
pogoda
15°C 1014 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

W ubiegły czwartek do 78-letniej mieszkanki Piły zadzwoniła kobieta, która podała się za policjantkę i poinformowała, że jej pieniądze w banku są zagrożone. W trakcie rozmowy telefonicznej oszustka poprosiła seniorkę, by nie rozłączając się wybrała numer 997. po chwili 78-latka usłyszała głos mężczyzny, który przekazał, że kobieta powinna jak najszybciej wypłacić pieniądze ze swojego konta i przekazać je "zaufanym" osobom w konkretnym miejscu.

Seniorka od razu miała pewne podejrzenia co do przedstawionej historii, jednak poszła do banku i wypłaciła swoje oszczędności. By mieć pewność, że nie padnie ofiarą oszustów, szybko przyniosła gotówkę do Komendy Powiatowej Policji w Pile. I okazało się, że starsza Pani miała znakomite przeczucie. Policjanci natychmiast uspokoili seniorkę i przekazali, że nikt takiej sprawy nie prowadzi i osoby, które telefonowały do niej, to oszuści. Dzięki niezwykłej czujności i rozwadze 78-letnia mieszkanka Piły nie straciła swoich wszystkich oszczędności – relacjonuje podkom.  Żaneta Kowalska, oficer prasowy policji w Pile.  

Wystarczy, że każdy z nas zadzwoni do osoby starszej, członka swojej rodziny i ostrzeże ją przed sposobem działania oszustów. Niech każdy senior powie o tym swojej sąsiadce lub sąsiadowi. W ten sposób błyskawicznie możemy przyczynić się do zwiększenia świadomości osób starszych o istniejącym zagrożeniu. Wiedząc jak działają przestępcy seniorzy nie dadzą się oszukać! - apelują policjanci.

Reklama