Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
17 11
Reklama

Manifestacja przeciwko pedofilii w Kościele. Zwiesili pluszaki na bramie Pałacu Arcybiskupiego

j
niedziela, 24.03.2019 r.
godz. 16.15
j | niedziela, 24.03.2019 r., godz. 16.15
Manifestacja przeciwko pedofilii w Kościele. Zwiesili pluszaki na bramie Pałacu Arcybiskupiego
fot. Renata Winczewska

Akcja „Hańba Biskupia” rozpocznie się dziś o godzinie 13:00 na moście Biskupa Jordana.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
27°C 1008 hPa
JUTRO
pogoda
17°C 1009 hPa
POJUTRZE
pogoda
15°C 1014 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Organizatorem poznańskiej akcji jest Strajk Kobiet Poznań. W raporcie Fundacji „Nie Lękajcie Się” znajdują się 24 nazwiska polskich biskupów, którzy wspierali kościelnych gwałcicieli dzieci, kłamiąc, kręcąc, zastraszając świadków, przenosząc gwałcicieli z parafii do parafii, pomagając im w dostępie do kolejnych ofiar – informowali organizatorzy akcji.

14 marca 2019 Episkopat zorganizował konferencję prasową, na której napluł ofiarom Kościoła w twarz. Na której pan Jędraszewski, wspólnik pana Paetza, mówił o miłosierdziu wobec sprawców. Na której była mowa o statystykach i kwerendzie. Na której nie padło słowo „gwałt”. Na której nie padło słowo „przepraszamy”. Na której nie padło słowo „zadośćuczynienie”. Nie będzie sprawiedliwości. Nie będzie odszkodowań. Będzie kręcenie, kłamanie i „kwerendy”. Dopóki sprawę gwałtów w polskim Kościele badać będą wspólnicy gwałcicieli. Sędziowie we własnej sprawie. - dodali.

Organizatorzy ogólnopolskiej akcji zapowiadają, że odwiedzą dziś siedziby 20 polskich biskupów. Akcje odbędą się między innymi w Warszawie, Gdańsku, Olsztynie, Krakowie, Wrocławiu i Poznaniu.

Weź pluszową zabawkę i kartkę z napisem #HańbaBiskupia – apelują organizatorzy poznańskiej akcji, która rozpoczęła się o godzinie 13:00 na moście Biskupa Jordana w Poznaniu. Później pluszowe maskotki zawisły na bramie Pałacu Arcybiskupiego.

Reklama