Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
19 9

Dzień wagarowicza w Poznaniu: „teraz jest zupełnie inaczej”

j
czwartek, 21.03.2019 r.
godz. 10.30
j | czwartek, 21.03.2019 r., godz. 10.30
Dzień wagarowicza w Poznaniu: „teraz jest zupełnie inaczej”
Zdjęcie ilustracyjne - fot. archiwum

Policjanci i strażnicy miejscy zgodnie przyznają, że na szczęście „dzień wagarowicza” jest znacznie spokojniejszy niż jeszcze w latach 90-tych.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
18°C 1020 hPa
JUTRO
pogoda
19°C 1017 hPa
POJUTRZE
pogoda
19°C 1012 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

„Dzień wagarowicza” niegdyś był dla uczniów okazją do ucieczki z lekcji i ulicznych wędrówek grup uczniowskich w poszukiwaniu wiosny. Dzień ten jeszcze w latach 90-tych oznaczał wzmożone kontrole służb na ulicach. Jednak jak zgodnie przyznają policjanci i strażnicy miejscy w ostatnich latach było spokojnie.

Od lat widać, że zmieniło się podejście uczniów do szkoły – mówi Przemysław Piwecki, rzecznik straży miejskiej. Jeszcze pod koniec lat 90-tych obawialiśmy się tego dnia. Na ulicach spotykały się grupy młodzieży. Dochodziło nawet do burd. Trzeba było zwiększać patrole, by zapewnić bezpieczeństwo. Teraz jest zupełnie inaczej. W szkołach w tym dniu zazwyczaj nie ma lekcji, uczniowie wybierają się na wycieczki, lub po prostu miło spędzają razem czas, więc po co mają planować wagary – dodaje. Oczywiście jak każdego dnia będziemy patrolując ulicę zwracać uwagę na zachowanie nieletnich, również w miejscach, gdzie można ich najczęściej spotkać, ale nie przewidujemy wzmożonych patroli – kończy.

Podobnie uważają policjanci. Dla nas jest to dzień jak każdy inny. Codziennie policjanci patrolują poznańskie ulice, by zapewnić mieszkańcom bezpieczeństwo. Dziś nie będzie inaczej. Wzmożonych kontroli nie przewidujemy – mówi Dominika Pupkowska – Bral z biura prasowego wielkopolskiej policji.

Reklama