Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
27 13
Reklama

Poznański film od dzisiaj w kinach

REKLAMA
czwartek, 21.03.2019 r.
godz. 10.00
REKLAMA | czwartek, 21.03.2019 r., godz. 10.00
Poznański film od dzisiaj w kinach

18 marca w Multikinie 51 odbyła się uroczysta premiera filmu „Władcy Przygód. Stąd do Oblivio” z udziałem aktorów i twórców. Od dziś film można obejrzeć w kinach w całej Polsce.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
24°C 1012 hPa
JUTRO
pogoda
27°C 1009 hPa
POJUTRZE
pogoda
19°C 1010 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

W Poznaniu na czerwonym dywanie pojawili się odtwórca głównej roli Franka – Szymon Radzimierski, a także poznanianka, grająca rolę jego mamy – Alicja Dąbrowska oraz Kamila Bujalska, Maciej Makowski, Janusz Andrzejewski, Piotr Kaźmierczak, Waldemar Szczepaniak i Witold Szulc. Nie zabrakło oczywiście producenta Marcina Ksobiecha i reżysera.

"Władcy Przygód, stąd do Oblivio " to trochę taki "E.T.", film, który jest smutny i wesoły zarazem; film, który daje dużo nadziei - dodaje Tomasz Szafrański, który reżyseruje na podstawie własnego scenariusza.

Głównymi bohaterami są dzieci - młody naukowiec i bardzo rezolutny chłopiec Franek oraz żywiołowa i zwariowana Izka. Towarzyszy im dorosły z innego świata - tytułowy Eddie. Izka wymusza na Franku, by ten wtajemniczył ją w swój najnowszy naukowy plan skonstruowania latającego wynalazku. Eksperyment wymyka się spod kontroli i oboje niespodziewanie przebijają dziurę do innego świata – tajemniczej i groźnej krainy Oblivio. Właśnie stamtąd przybywa Eddie... – dodaje reżyser.

W filmie można usłyszeć ponad 65 min muzyki, którą skomponował Fred Emory Smith, na co dzień pracujący w Hollywood twórca. Ci bardziej niecierpliwi mogą posłuchać jej w aplikacji Spotify, gdzie jest dostępna.

Zdjęcia w Poznaniu rozpoczęły się 31 sierpnia 2017 r. i miały miejsce w mieszkaniach przy ul. 23 lutego oraz ul. Poznańskiej. Ekipa odwiedziła również Cytadelę i podpoznańskie Owińska. Najbardziej spektakularne sceny, otwierające i zamykające fabułę filmu realizowane były jednak w hali przemysłowej zakładów H. Cegielskiego . To tam spodziewać się możemy słupów ognia i efektownych scen kaskaderskich i eksplozji.

Poznan Film Commission, funkcjonujące w Estradzie Poznańskiej biuro filmowe, najpierw jako pierwszy region wsparło finansowo projekt a następnie na etapie planowania i realizowania produkcji dbało o prawidłowy jej przebieg w naszym mieście. Jest obok Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej największym koproducentem filmu.

 -To pierwszy film dla dzieci realizowany w Poznaniu na tak wysokim poziomie. Zapraszamy wszystkich serdecznie do kin, bo naprawdę warto! – zachęca Michał Ferlak, koordynator Poznan Film Commission.

Reklama