Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
17 11
Reklama

Tylko jedna firma zainteresowana przebudową Rynku Łazarskiego

j
środa, 20.03.2019 r.
godz. 14.20
j | środa, 20.03.2019 r., godz. 14.20
Tylko jedna firma zainteresowana przebudową Rynku Łazarskiego
Wizualizacja - fot. UMP

Wykonawca zażądał za przebudowę Rynku Łazarskiego niemal 56,6 mln zł. Tymczasem miasto przeznaczyło na inwestycję 35 mln zł.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
27°C 1008 hPa
JUTRO
pogoda
17°C 1009 hPa
POJUTRZE
pogoda
15°C 1014 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Pierwotnie zapowiadano, że inwestycja ruszy jeszcze w 2018 roku, ale w pierwszym przetargu nie udało się wyłonić wykonawcy – dlatego rozpisano kolejny. Oferty wstępnie można było składać do 7 marca, później zmieniono termin do 20 marca.

Jak poinformował dziś portal lazarz.pl do przetargu stanęła tylko jedna firma. Budimex zażądał za przebudowę ponad 21,5 mln zł więcej niż zakłada inwestor. Dlatego niewykluczone, że inwestycja znowu się opóźni. Wydamy w tej sprawie informacje – poinformował portal lazarz.pl Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Jak na początku roku informowali miejscy urzędnicy inwestycja podzielona została na dwa etapy. W pierwszej kolejności prowadzone będą prace na dużej płycie rynku, gdzie powstanie nowoczesna, zadaszona przestrzeń handlowa. W drugim etapie budowa przeniesie się na obszar tzw. małej płyty rynku oraz skwer im. Kazimierza Nowaka. Po zakończeniu inwestycji obszar Rynku Łazarskiego stanie się przyjazną mieszkańcom zieloną strefą rekreacji i wypoczynku – tłumaczyli miejscy urzędnicy.

Wokół rynku ma powstać dwukierunkowa ulica, przewidziano także przestrzeń handlową np. na okazjonalne jarmarki. Mieszkańcy zyskają także szersze chodniki, nowe elementy zieleni czy miejsca do wypoczynku.

Prace mają potrwać około dwóch lat.

Reklama