Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
19 5
Reklama

Głogowska: komunikacja zastępcza kursuje bez rozkładu jazdy. „To to jest jawne lekceważenie pasażerów”

j
wtorek, 19.03.2019 r.
godz. 13.03
j | wtorek, 19.03.2019 r., godz. 13.03
Głogowska: komunikacja zastępcza kursuje bez rozkładu jazdy. „To to jest jawne lekceważenie pasażerów”
fot. Włodzimierz Hoppel

Problemy komunikacyjne na ulicy Głogowskiej spowodowane są awarią wodociągową.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
19°C 1031 hPa
JUTRO
pogoda
19°C 1033 hPa
POJUTRZE
pogoda
17°C 1031 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Do poważnej awarii na ulicy Głogowskiej, u zbiegu z ulicą Śniadeckich doszło w poniedziałek po południu. Cały czas trwa jej usuwanie. Prace powodują spore utrudnienia w ruchu. Tramwaje kursują objazdami, a dla pasażerów uruchomiono komunikację zastępczą. Pasażerowie narzekają na chaos w tym miejscu.

Chciałbym poruszyć 2 kwestie związane ze zmianami spowodowanymi awarią wodociągową na ul. Głogowskiej. Po pierwsze awaria trwa już 2. dzień - na Głogowskiej kursuje autobus za tramwaj, do którego nie przygotowano żadnego rozkładu jazdy! Ludzie czekający na ten autobus nie mają bladego pojęcia o której godzinie może on przyjechać. Ludzie spieszący się do pracy nie wiedzą, czy autobus będzie za 5 czy 15 minut - nie ma żadnej informacji o rozkładzie jego jazdy - ani na tablicach ITS, ani w aplikacji mobilnej MPK (po co w takim razie były wydawane pieniądze na tę aplikację, skoro nie jest wykorzystywane w kryzysowych sytuacjach?) - skarży się nasz Czytelnik. I pyta też - dlaczego informacja o tym, że trasa na Głogowskiej wciąż jest zamknięta, podano dopiero ok. 8:00, gdy większość osób pracujących wyrusza do pracy dużo wcześniej? Skoro już w nocy wiedzieli, że nie zdążą z naprawą, to powinni dać taki komunikat w aplikacji jak najszybciej. To to jest jawne lekceważenie pasażerów – kończy.

O komentarz poprosiliśmy MPK. Od wczoraj informujemy, że tramwaje powrócą na ul. Głogowską bezzwłocznie, gdy tylko Aquanet upora się z z usunięciem awarii wodociągowej.Sytuacja rozwija się dynamicznie, jak zawsze w sytuacjach, które są nagłe i niespodziewane. Wczoraj wieczorem przewidywano, że naprawa zakończy się w nocy, dzisiaj rano okazało się że prace  nie zostały skończone – mówi Iwona Gajdzińska, rzecznik MPK. W tej chwili ulicą Głogowską jeździ między Kaponierą i zajezdnią przy ul. Głogowskiej  5 autobusów komunikacji zastępczej. Ponieważ jest to awaria i nigdy nie można do końca przewidzieć jak długo będzie trwało jej usunięcie, rozkłady jazdy nie zostały wprowadzone. I to jest standard, który obowiązuje wszędzie. Taki sam standard znajduje zastosowanie wówczas gdy dojdzie do wypadku, wykolejenia albo innego tego typu zdarzenia - dodaje. Rozkłady jazdy dla komunikacji zastępczej są wprowadzane tylko wówczas, gdy prowadzimy remonty torowisk i autobus zastępuje dłużej regularną linię tramwajową - kończy.

Według zapewnień rzeczniczki ekipy MPK przygotowują obecnie torowisko po usunięciu awarii Aquanetu, żeby tramwaje jak najprędzej mogły wznowić kursowanie. Tramwaje maja powrócić na torowisko nie jutro jak początkowo zapowiadano, ale jeszcze dziś. To kwestia najbliższych godzin – mówi Gajdzińska.

AKTUALIZACJA
wtorek, 19.03.2019 r.,
godz. 13.30

AKTUALIZACJA | wtorek, 19.03.2019 r., godz. 13.30

Zgodnie z zapowiedzią ruch tramwajowy został wznowiony.

Reklama