Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
17 3
Reklama

Próbował włamać się do przedszkola, już wybił szybę, ale przeszkodził mu 15-latek

sw
poniedziałek, 18.03.2019 r.
godz. 15.44
sw | poniedziałek, 18.03.2019 r., godz. 15.44
Próbował włamać się do przedszkola, już wybił szybę, ale przeszkodził mu 15-latek
fot. Griszka Niewiadomski/Freeimages

To dzięki obywatelskiej interwencji nastolatka nie doszło do splądrowania przedszkola w Środzie Wielkopolskiej.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
20°C 1033 hPa
JUTRO
pogoda
17°C 1030 hPa
POJUTRZE
pogoda
17°C 1025 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
AudioFeels Symfonicznie i Rockowo | Wczoraj, godz. 19:00
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Wielkopolska policja właśnie poinformowała o zdarzeniach z 11 marca. - Ich głównym pozytywnym bohaterem był się 15-letni chłopiec. Policjanci zostali skierowani na miejsce interwencji w centrum miasta. Gdy załatwiali zgłoszenie podbiegło do nich dwóch chłopców. Jeden z nich informował, że widział przed chwilą jak ktoś niedaleko stąd wybija szyby w przedszkolu i chce się włamać - relacjonują funkcjonariusze.


Patrol bezzwłocznie udał się we wskazane miejsce. - Policjanci zastali włamywacza w momencie jak dostawał się do wnętrza przedszkola przez okno, w którym wcześniej wybił szyby - czytamy w komunikacie. 40-latek próbował uciekać, jednak nie udało mu się to i został zatrzymany. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania włamania, za co grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

- Nie jest to rzadkością w policyjnej pracy, że obywatele, mieszkańcy, przechodnie pomagają w ujęciu przestępców. Ktoś widzi pijanego kierowce, czy uciekającego złodzieja i odruchowo podejmuje działanie. Robi to co dyktuje mu odruch, wychowanie, sumienie. Później okazuje się, że to co zrobił bardzo przysłużyło się całej sprawie
- komentują średzcy policjanci. Tak było i tym razem.

 

Reklama