Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
17 11
Reklama

Zmiany organizacji ruchu w rejonie Górnego Tarasu Rataj

BS
sobota, 16.03.2019 r.
godz. 09.31
BS | sobota, 16.03.2019 r., godz. 09.31
Zmiany organizacji ruchu w rejonie Górnego Tarasu Rataj

Od soboty wprowadzone zostały zmiany w organizacji ruchu w rejonie Górnego Tarasu Rataj. Swoje trasy zmieniły też autobusy MPK.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
27°C 1008 hPa
JUTRO
pogoda
17°C 1009 hPa
POJUTRZE
pogoda
15°C 1014 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Zmiana polega na zwężeniu obydwu jezdni dla relacji Chartowo- Żegrze do jednego pasa, wyłączeniu z ruchu łącznic do prawoskrętu na skrzyżowaniu ul. Chartowo z ul. Wiatraczną oraz zamknięciu przejazdu na wprost i skrętu w lewo ul. Bobrzańską przez ul. Żegrze.

W celu zapewnienia możliwości skrętu z ul. Wiatracznej w ul. Chartowo, oraz z ul. Chartowo w ul. Wiatraczną skorygowaniu uległ kształt wysp dla pieszych  - zostały one odpowiednio zmniejszone, by powiększyć promień skrętu – informują Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Ze względu na brak możliwości przejazdu przez ul. Żegrze, ulicą Bobrzańską wybudowana została jezdnia tymczasowa w pasie rozdziału umożliwiająca dokonanie manewru zawracania dla pojazdów wyjeżdżających z ul. Bobrzańskiej oraz jadących z kierunku ul. Chartowo.

Ulica Bobrzańska przy dojeździe do ul. Żegrze zawężona została do jednego pasa, dozwolony jest tylko prawoskręt. Ulica Wiatraczna przy skrzyżowaniu z ul. Chartowo zawężona została do dwóch pasów, prawy służy do jazdy w prawo oraz na wprost, pas lewy jest wyłącznie lewoskrętem – informują PIM.

Ruch pieszy pomiędzy ul. Bobrzańską, a Wiatraczną skierowany został na stronę północną ulic Chartowo oraz Żegrze - dodają.

Ponadto od wysokości ul. Piłsudskiego do skrzyżowania z ul. Kurlandzką ulica Zegrze została zwężona do jednego pasa (wyłączenie lewego pasa w kierunku ronda Żegrze), z wyjątkiem obszarów na których zlokalizowane zostaną przystanki autobusowe.

Taka organizacja ruchu w tym miejscu zgodnie z planem obowiązywać ma do połowy kwietnia 2019 roku.

Z utrudnieniami muszą się też liczyć pasażerowie komunikacji miejskiej. Zmienionymi trasami kursują autobusy linii nr 155 i 166 (w kierunku ronda Rataje) oraz linii nr 192 i 232.

Linia nr 155

ZALASEWO PLANETARNA GIMNAZJUM – … – Chartowo – Piaśnicka – Inflancka – Milczańska – Brneńska – Krzywoustego – RONDO RATAJE

Powrót po stałej trasie, czyli przez ulice Bobrzańską, Żegrze, Chartowo – w rejonie skrzyżowania Bobrzańska-Żegrze zlokalizowane zostaną tymczasowe przejazdy  

Linia nr 166

ZIELINIEC – … – Chartowo – Piaśnicka – Inflancka – Piłsudskiego – Zamenhofa – RONDO RATAJE

Powrót po stałej trasie, czyli przez ulice Bobrzańską, Żegrze, Chartowo – w rejonie skrzyżowania Bobrzańska-Żegrze zlokalizowane zostaną tymczasowe przejazdy  

Linie nr 162 i 196

Trasy bez zmian – w rejonie skrzyżowania Bobrzańska-Żegrze zlokalizowane zostały tymczasowe przejazdy  

Linia nr 192

RONDO RATAJE – … – KRZYWOUSTEGO KINEPOLIS – … – Krzywoustego – Wiatraczna – Inflancka – Piłsudskiego – Zamenhofa – RONDO RATAJE  

Linia nr 232

SZWAJCARSKA SZPITAL – Kurlandzka – Wiatraczna – Inflancka – Piłsudskiego – … – RONDO KAPONIERA

Powrót po stałej trasie.

Reklama