Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
7 0
Reklama

Będzie problem z wejściem do rezerwatu Śnieżycowy Jar?

j
niedziela, 17.02.2019 r.
godz. 13.40
j | niedziela, 17.02.2019 r., godz. 13.40
Będzie problem z wejściem do rezerwatu Śnieżycowy Jar?
fot. Halina P.

Wojsko w pierwszej połowie marca, gdy kwitną śnieżyce, planuje ćwiczenia na poligonie.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
6°C 1013 hPa
JUTRO
pogoda
7°C 1020 hPa
POJUTRZE
pogoda
6°C 1027 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Przypomnijmy, że rezerwat znajduje się w okolicach Starczanowa pod Murowaną Gośliną. Istnieje od ponad 40 lat i można w nim znaleźć tysiące śnieżyc wiosennych, których naturalnym środowiskiem są głównie obszary górskie. Są one ochroną i znajdują się na liście zagrożonych wyginięciem.

Każdego roku do rezerwatu zmierzają tłumy zwiedzających, by zobaczyć piękne rośliny oraz odpocząć z dala od miasta. Pamiętajmy jednak, podobnie jak w latach ubiegłych na poligonie w Biedrusku, w którego obrębie rezerwat się znajduje odbywają się ćwiczenia wojska. W tych dniach ze względu na bezpieczeństwo osób postronnych obowiązuje całkowity zakaz wstępu osobom nieupoważnionym na teren poligonu. Wejście do rezerwatu możliwe było jedynie w weekendy, gdy wojskowych nie było na poligonie.

 Kilka dni temu na stronie internetowej rezerwatu pojawiła się informacja, że wstęp w okresie kwitnienia śnieżyc może być utrudniony. Mamy potwierdzenie od wojska, że w dniach 4 - 15 marca na poligonie będą odbywały się ćwiczenia wojsk pancernych – mówili w rozmowie z WTK przedstawiciele Nadleśnictwa Łopuchówko. Na pewno nie będzie można wejść do rezerwatu w sobotę 9 marca. Tak podaje wojsko – dodają. W pozostałe weekendy nie powinno być z tym problemu.

Leśnicy wskazują, że kwitnienie śnieżyć ma być najbardziej intensywne w drugim tygodniu marca.

Reklama