Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
7 -2
Reklama

Podpisano umowę na dostawę pięciu nowych pociągów dla Wielkopolski

BS
czwartek, 14.02.2019 r.
godz. 16.31
BS | czwartek, 14.02.2019 r., godz. 16.31
Podpisano umowę na dostawę pięciu nowych pociągów dla Wielkopolski
fot. BS

W Urzędzie Marszałkowskim podpisano umowę na dostawę pięciu elektrycznych zespołów trakcyjnych, które przeznaczone będą do obsługi połączeń realizowanych przez Poznańską Kolei Metropolitalną.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
6°C 1020 hPa
JUTRO
pogoda
7°C 1027 hPa
POJUTRZE
pogoda
11°C 1030 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Przetarg na dostawę pięciu pociągów został rozstrzygnięty w listopadzie ubiegłego roku, ale zwycięskie konsorcjum PESA i ZNTK Mińsk Mazowiecki zwlekało z podpisaniem umowy.  Ostatecznie w czwartek w Urzędzie Marszałkowskim podpisano umowę na realizację zamówienia, którego wartość wynosi 127,45 mln zł brutto - Wielkopolska to dla Pesa ważny partner. Przypomnę, że to właśnie tutaj nasze Elfy 1 zaczęły wozić pasażerów regionalnych połączeń z regularną prędkością do 160 km/h. Elf2 oznaczają dla mieszkańców regionu jeszcze wyższy standard i bezpieczeństwo podróży, jestem przekonany, że będą cieszyć się tak samo dobrą opinią jak wcześniej zamawiane pojazdy – powiedział Krzysztof Sędzikowski, prezes Pesy Bydgoszcz, którego słowa cytuje Rynek Kolejowy.

Nowe pojazdy mają być dostarczone w okresie od czerwca do grudnia 2020 roku. Zamawiający będzie mógł skorzystać z prawa opcji i zamówić dodatkowe dwa składy.

W ostatnim czasie bydgoski producent miał sporo problemów z realizacją wygranych przetargów. Jakiś czas temu informowaliśmy, że PESA zrezygnowała z dostawy czterech spalinowych zespołów trakcyjnych PESA Link, a wciąż opóźniona jest też realizacja zamówienia na dziesięć pojazdów Elf2, które zostały zamówione w 2017 roku.

Reklama