Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
7 -2
Reklama

Mieszkańcy wzięli udział w warsztatach dotyczących przebudowy ulicy Umultowskiej

BS
środa, 13.02.2019 r.
godz. 16.31
BS | środa, 13.02.2019 r., godz. 16.31
Mieszkańcy wzięli udział w warsztatach dotyczących przebudowy ulicy Umultowskiej
fot. UMP

Nietypową formę przybrały konsultacje społeczne dotyczące przebudowy ulicy Umultowskiej. Tym razem miasto zaprosiło mieszkańców do warsztatów projektowych.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
6°C 1020 hPa
JUTRO
pogoda
7°C 1027 hPa
POJUTRZE
pogoda
11°C 1030 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Warsztaty dotyczące przebudowy ulicy Umultowskiej na odcinku od Krygowskiego do Ślazowej odbyły się we wtorkowe popołudnie w nowej szkole na Umultowie - Nie da się tworzyć miasta dla ludzi bez oddania głosu mieszkańcom. Dlatego zdecydowaliśmy się na formułę projektowania partycypacyjnego. Dzięki temu poznaniacy będą mogli przetestować na planszy swoje najciekawsze pomysły i podpowiedzieć specjalistom rozwiązania, których oczekują. Efekt warsztatów będzie punktem wyjścia do dalszych prac projektowych - podkreśla Patryk Pawełczak, dyrektor Gabinetu Prezydenta.

Podzieleni na grupy mieszkańcy mieli do dyspozycji mapę-planszę oraz elementy układu drogowego tj. przejścia dla pieszych, skrzyżowania, ścieżki rowerowe, które mogli dowolnie rozmieścić na planie - Wiemy, że zaprojektowanie tego odcinka nie jest łatwe. Musimy zapewnić bezpieczeństwo chodzącym tędy do szkoły dzieciom. Konieczne jest uspokojenie ruchu i stworzenie rozwiązań bezpiecznych na pieszych i rowerzystów, ale też przyjaznych kierowcom. Równocześnie chcemy uszanować wartości przyrodnicze tego terenu. Jak to pogodzić? Wierzę, że wspólnie uda się znaleźć najlepsze wyjście. Chcemy, by projekt tego odcinka ulicy powstał nie w zaciszu gabinetów urzędu miasta czy biur projektantów, ale w wyniku wskazań mieszkańców tej okolicy - komentował Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Przygotowane przez mieszkańców plany zostały dokładnie sfotografowane, teraz pochylą się nad nimi projektanci, a efekty ich prac zostaną przedstawione mieszkańcom w kolejnym etapie konsultacji.

Reklama