Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
10 1
Reklama

19-latek podawał się za policjanta i kontrolował nieletnich w parku

j
sobota, 19.01.2019 r.
godz. 16.30
j | sobota, 19.01.2019 r., godz. 16.30
19-latek podawał się za policjanta i kontrolował nieletnich w parku
Zdjęcie ilustracyjne - fot. archiwum

Młody mężczyzna usłyszał już zarzut podszywania się za policjanta oraz podjęcia czynności będących w gestii funkcjonariusza publicznego.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
11°C 1021 hPa
JUTRO
pogoda
10°C 1015 hPa
POJUTRZE
pogoda
6°C 1018 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Policjanci w Koła w czwartek wieczorem odebrali zgłoszenie od jednego z rodziców, że młody mężczyzna podając się za policjanta legitymował nieletnie osoby w jednym z miejskich parków. Policjanci udali się pod wskazany adres i kilkadziesiąt minut po zgłoszeniu zatrzymali podejrzanego. Okazało się, że 19-latek miał podejść do ośmioosobowej grupy nastolatków i przedstawiając się jako policjant miał sprawdzać zawartość ich kieszeni.

Jedna z osób wobec której „samozwańczy policjant” podjął czynności kontrolne, o zaistniałej sytuacji powiadomiła swojego rodzica, który natychmiast informację przekazał prawdziwym funkcjonariuszom Policji. Podczas zatrzymania młody mieszkaniec Koła był trzeźwy. Ponadto mundurowi ujawnili w samochodzie 19-latka niebieską lampę błyskową emitującą sygnały świetlne łudząco podobne do sygnałów używanych przez Policję oraz replikę pistoletu COLT z magazynkiem na plastikowe kulki – relacjonuje st. sierż. Weronika Czyżewska z policji w Kole.

Fałszywy policjant usłyszał już zarzut podawania się za funkcjonariusza publicznego oraz wykonywania czynności związanych z jego funkcją. 19-latek przyznał się do winy lecz odmówił śledczym składania wyjaśnień w sprawie. Za swój bezmyślny żart może trafić do więzienia nawet na 12 miesięcy - dodaje.

Reklama