Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
7 4
Reklama

Antoninek: duże zmiany na ulicach. Inwestycja kosztowała ok. 2,2 mln zł

j
sobota, 19.01.2019 r.
godz. 15.30
j | sobota, 19.01.2019 r., godz. 15.30
Antoninek: duże zmiany na ulicach. Inwestycja kosztowała ok. 2,2 mln zł
fot. PIM

Dziury w utwardzonej nawierzchni, brak chodnika, błoto i kałuże w czasie opadów oraz roztopów na ulicach Dobrochny, Świętochny i Władymira na poznańskim Antoninku to już przeszłość

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
8°C 1019 hPa
JUTRO
pogoda
7°C 1022 hPa
POJUTRZE
pogoda
7°C 1033 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Obecnie ulice Dobrochny, Świętochny i Władymira o łącznej długości przekraczającej 430 m, pokryła betonowa kostka, pojawiły się też chodniki, miejsce postojowe a kanalizacja deszczowa odprowadza wody opadowe do cieku Szklarka.

Diametralna zmiana nastąpiła wskutek robót budowlanych, prowadzonych przez ostatnie półrocze w ramach zadania „Budowa ulic Dobrochny, Świętochny, Władymira”. Inwestycja warta ok. 2,2 mln zł jest już po wszystkich niezbędnych odbiorach. Oprócz nawierzchni jezdni i chodników zbudowano liczący około pól kilometra odcinek kanalizacji deszczowej, zamontowano studnie i separator. Zagospodarowano również ok. 600 m kw. Trawnika – informują PIM.

Budowa ulic Dobrochny, Świętochny i Władymira skoordynowana była z prowadzonym w tym samym czasie remontem sieci gazowej prowadzonym przez PSG Oddział Poznań oraz z wymianą kanalizacji sanitarnej prowadzoną przez Aquanet – dodają.

Reklama