Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
11 -1
Reklama

ZDM walczy z nielegalnym parkowaniem. Na ulicach pojawiły się kolejne słupki

j
czwartek, 17.01.2019 r.
godz. 14.15
j | czwartek, 17.01.2019 r., godz. 14.15
ZDM walczy z nielegalnym parkowaniem. Na ulicach pojawiły się kolejne słupki
fot. ZDM

Słupki pojawiły się w miejscach, gdzie kierowcy ignorują przepisy i parkują swoje samochody nie zwracając uwagi na znaki.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
10°C 1024 hPa
JUTRO
pogoda
11°C 1021 hPa
POJUTRZE
pogoda
10°C 1017 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Słupki to odpowiedź ZDM na liczne prośmy mieszkańców, rad osiedli i służb miejskich. Dotyczy to przede wszystkim takich miejsc, na których kierowcy parkują swoje pojazdy tam gdzie obowiązują zarówno zakazy zatrzymywania się i postoju wynikające z ustawionych znaków drogowych jak również związane z przepisami ogólnymi Prawa o ruchu drogowym np. w odległościach mniejszych niż 10 metrów od skrzyżowań, przejść dla pieszych czy w zatokach autobusowych – wyjaśnia ZDM.

Takie zachowanie kierowców to nie tylko niszczenie chodników, czy trawników, ale też ogromne zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego – między innymi auta takie ograniczają widoczność.

W związku z tym, że ilość takich zdarzeń jest ogromna, a służby odpowiedzialne za egzekwowanie przepisów nie mogą natychmiastowo interweniować w każdym miejscu, by uniemożliwić pozostawianie samochodu w miejscach do tego nieprzeznaczonych Zarząd Dróg Miejskich zamontował słupki blokujące na kolejnych poznańskich ulicach – dodaje ZDM.

W ostatnich tygodniach zamontowane zostały one między innymi na ulicach Zwierzynieckiej i Gajowej, gdzie niszczone były wyremontowane chodniki, na ul. Fredry oraz przy skrzyżowaniu ulic Długiej i Garbary gdzie kierowcy przejeżdżali przez przejście dla pieszych i chodnik. Natomiast w ubiegłym roku odgrodzone zostały chodniki na ul. św. Rocha.

Reklama