Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
-3 -8
Reklama

Awaria na przejeździe kolejowym. "Może ktoś zasnął w budce?"

sk
środa, 9.01.2019 r.
godz. 14.57
sk | środa, 9.01.2019 r., godz. 14.57
Awaria na przejeździe kolejowym. Może ktoś zasnął w budce?
fot. Czytelnik

We wtorek i środę nasi czytelnicy donosili o problemach na przejazdach kolejowych w rejonie Plewisk.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
-2°C 1009 hPa
JUTRO
pogoda
-3°C 1012 hPa
POJUTRZE
pogoda
-5°C 1014 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Chodzi o przejazdy w rejonie stacji Poznań Junikowo oraz położony niedaleko przejazd łączący Plewiska i Skórzewo.

- Szlabany zostały opuszczone ok godziny 6:40 i… pozostały takie co najmniej do 7:30 kiedy to zrezygnowałem z oczekiwania i zawróciłem. Spowodowało to duży korek i przyczyniło się do sporego spóźnienia do pracy - relacjonował nasz czytelnik sytuację z przejazdu pomiędzy Plewiskami i Skórzewem. - Samochód dostawczy firmy kurierskiej ledwo wyjechał z błota na poboczu, gdy próbował zawrócić na wąskiej ulicy Kolejowej. W "międzyczasie" przejechało kilka pociągów z 10-minutowymi przerwami. Czy tak powinno być? A może ktoś w budce zawiadowcy zasnął? - pytał pan Wojciech.

Z prośbą o wyjaśnienie sytuacji zwróciliśmy się do zarządzającej infrastrukturą spółki PKP Polskie Linie Kolejowe S. A. Według niej we wtorek doszło do awarii, ale dopiero o godzinie 9:15, a usterka została usunięta o 10:00. Interwencja potrzebna była również w środę.

- W dniu 8 stycznia br. około godz. 7:00 ponownie na tym przejeździe wystąpiła usterka w systemie sterowania rogatkami, które także zostały w położeniu zamkniętym. Nasi pracownicy ponownie przystąpili do naprawy. Usterka została usunięta około godz. 8:50. Zgodnie z przepisami wprowadzono stosowne procedury bezpieczeństwa. W obu przypadkach natychmiast prędkość pociągów jadących przez ten przejazd została zredukowana do 20 km/h - wyjaśnił Zbigniew Wolny z PKP PLK.
 
Służby nie odnotowały usterek na przejeździe na ul. Grunwaldzkiej, gdzie kierowcy również musieli czekać dłużej niż zwykle. - Dłuższe zamknięcie na nim rogatek było spowodowane dłuższym czasem jazdy pociągów wynikającym z usterek na przejeździe między Skórzewem a Plewiskami (ograniczenie do 20 km/h). Aktualnie na obu przejazdach urządzenia rogatkowe są w pełni sprawne - wyjaśnił  Zbigniew Wolny.
Reklama