Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
-5 -9
Reklama

Zmiany komunikacyjne w centrum ze względu na Betlejem Poznańskie. W sobotę kierowcy stali w korkach

j
niedziela, 9.12.2018 r.
godz. 11.30
j | niedziela, 9.12.2018 r., godz. 11.30
Zmiany komunikacyjne w centrum ze względu na Betlejem Poznańskie. W sobotę kierowcy stali w korkach
Korki na ul Strzeleckiej w sobotę - fot. Krzysztof

Pamiętajmy, że między innymi przez Betlejem Poznańskie do 6 stycznia 2019 roku wprowadzone zostały czasowe zmiany w organizacji ruchu.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
-3°C 1013 hPa
JUTRO
pogoda
-5°C 1014 hPa
POJUTRZE
pogoda
-1°C 1005 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

W sobotę po południu i wieczorem kierowcy poruszający się w centrum miasta stali w korkach. Dramat na Strzeleckiej. Auta i bimby stoją przez jarmark. Kierowcy nie wiedzą że wjazd jest tylko na plac Wolności od Solnej – napisał do nas w sobotę późnym popołudniem nasz czytelnik.

Aby dziś zapobiec takim sytuacją przypominamy, że powodem utrudnień i korków mogą być między innymi wprowadzone na czas trwania Betlejem Poznańskiego zmiany w organizacji ruchu. Tym bardziej, że w ten weekend na Starym Rynku odbywa się cieszący ogromną popularnością Festiwal Rzeźby Lodowej. Ponadto właśnie w weekend najwięcej osób odwiedza Betlejem Poznańskie trwające na placu Wolności i Starym Rynku.

Pamiętajmy, że do 6 stycznia w centrum miasta wprowadzone zostały tymczasowe zmiany w organizacji ruchu.

W rejonie pl. Wolności:

- zakaz ruchu na jezdni zachodniej Al. Marcinkowskiego przy pl. Wolności (z wyjątkiem dojazdu do posesji),

- możliwe ręczne kierowanie ruchem na przejściu dla pieszych przez Al. Marcinkowskiego z pl. Wolności do ul. Paderewskiego;

W rejonie ul. Paderewskiego:

- zakaz ruchu na ul. Paderewskiego na odcinku od ul. Ludgardy do Al. Marcinkowskiego (nie dotyczy rowerów),

- odwrócony kierunek ruchu na ul. Ludgardy,

- dojazd dla pojazdów upoważnionych do ul. Ludgardy i Paderewskiego przez Al. Marcinkowskiego, ul. 23 lutego (do niedawna J. Lewandowskiej), ul. Zamkową, Franciszkańską i ul. Góra Przemysła.

Na wniosek Policji w przypadku nasilonego ruchu pieszego w rejonie imprezy wprowadzane mogą być inne czasowe zmiany w organizacji ruchu, w tym zamknięcie dla ruchu pojazdów odcinka ul. Podgórnej (od pl. Wiosny Ludów do Al. Marcinkowskiego) oraz odcinka Al. Marcinkowskiego (od ul. Św. Marcin do ul. Paderewskiego) – informują miejscy urzędnicy.

W okolice placu Wolności i Starego Rynku najłatwiej dojechać komunikacją miejską. W okolicy tych miejsc jeżdżą linie autobusowe: 51, 60, 63, 67, 74, 76, 90, 603, 911 oraz tramwajowe: 2, 3, 4, 5, 8, 9, 13, 16, 17. Ponadto w niedziele 9 i 16 grudnia na plac Wolności można dojechać Świąteczną Bimbą z Gwiazdorem - szczegóły tutaj. A we wszystkie weekendy - do 16 grudnia kursuje Bimba Betlejemska – specjalny tramwaj, który dowozi chętnych do Betlejem Poznańskiego, organizowanego na pl. Wolności oraz na Starym Rynku - szczegóły tutaj.

Osoby, które zdecydują się wybrać na Stary Rynek lub plac Wolności samochodem mogą skorzystać między innymi z parkingu na 500 aut pod placem Wolności a także z miejsc postojowych w galerii MM przy al. Marcinkowskiego lub Kupcu Poznańskim - łącznie jest ich tam ponad 400.

Reklama