Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
9 0
Reklama
zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
12°C 1027 hPa
JUTRO
pogoda
9°C 1025 hPa
POJUTRZE
pogoda
10°C 1023 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Caritas sprowadził do Poznania chrześcijańskich studentów z Aleppo

sw
piątek, 7.12.2018 r.
godz. 16.02
sw | piątek, 7.12.2018 r., godz. 16.02
Caritas sprowadził do Poznania chrześcijańskich studentów z Aleppo
fot. caritas.pl

Czterech Syryjczyków pochodzących z jednego z najbardziej zniszczonych wojną miast już studiuje na poznańskich uczelniach.

O sprawie poinformowała Danka Woźnicka na swoim twitterowym koncie, która najpierw przypomniała o sporze administracji samorządowej z rządem na temat przyjmowania uchodźców. - Przy pomocy Caritasu udało się za to zaprosić 4 chrześcijańskich studentów z Aleppo w Syrii, już studiują na poznańskich uczelniach - poinformowała reporterka Radia Zet.

- Miasto Poznań zgłosiło się do Caritas z uwagi na nasze działania w Syrii. Prowadzimy tam unikalny w skali świata program „Rodzina rodzinie”, w ramach którego ludzie pomagają ludziom, czyli darczyńcy przekazują pomoc konkretnym potrzebującym. Jest to pomoc świadczona tam na miejscu, dla tych, którzy zdecydowali się pozostać w ojczyźnie, mimo wojny - tłumaczy Paweł Pomin z poznańskiej Caritas. - Prowadzenie tego programu daje nam rozeznanie tego w sytuacji w Syrii. Natomiast sprawę sprowadzenia studentów przekazaliśmy do Warszawy i to Caritas Polska ją przeprowadził - dodaje rzecznik archidiecezjalnej organizacji.

Reklama