Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
9 0
Reklama

Pod Kościanem funkcjonowała największa w Polsce nielegalna fabryka papierosów. Właśnie została zlikwidowana

j
piątek, 7.12.2018 r.
godz. 14.43
j | piątek, 7.12.2018 r., godz. 14.43
Pod Kościanem funkcjonowała największa w Polsce nielegalna fabryka papierosów. Właśnie została zlikwidowana
fot. Nadodrzański OSG

Nielegalną fabrykę ujawnili i zlikwidowali Funkcjonariusze z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej wspólnie z funkcjonariuszami CBŚP na terenie powiatu kościańskiego.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
12°C 1027 hPa
JUTRO
pogoda
9°C 1025 hPa
POJUTRZE
pogoda
10°C 1023 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

W hali produkcyjnej zlokalizowanej na terenie powiatu kościańskiego znajdowała się specjalnie wygłuszona i zaciemniona nielegalna fabryka, w której zlokalizowano  profesjonalne maszyny służące do produkcji, pakowania i foliowania papierosów.

Na terenie fabryki zabezpieczono ponad 13,4 mln sztuk papierosów różnych marek oraz ponad 15,7 ton suszu tytoniowego. Straty Skarbu Państwa, w przypadku gdyby towar trafił na rynek, wyniosłyby ponad 30 mln zł. Według szacunków śledczych, wyposażenie fabryki oraz półproduktów służących do produkcji papierosów wynosi co najmniej 2 mln zł. Dodatkowo zabezpieczono mienie ruchome o łącznej wartości 77 tys. zł – relacjonują strażnicy graniczni z Nadodrzańskiego OSG. Podczas działań funkcjonariusze zatrzymali 14 cudzoziemców w tym 9 obywateli Ukrainy i 5 obywateli Mołdawii, którzy pracowali przy nielegalnej produkcji – dodają.

Zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Wobec nich Sąd Rejonowy w Kościanie zastosował środek zapobiegawczy w postaci aresztu tymczasowego na okres 3 miesięcy.

Reklama