Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
9 0
Reklama

Festiwal Rzeźby Lodowej przez cały weekend na Starym Rynku

j
piątek, 7.12.2018 r.
godz. 14.30
j | piątek, 7.12.2018 r., godz. 14.30
Festiwal Rzeźby Lodowej przez cały weekend na Starym Rynku
fot. Maciej Kopiński

Udział w zawodach weźmie 24 uczestników z całego świata. Oprócz rzeźbiarzy z Polski, w szranki staną zawodnicy ze Stanów Zjednoczonych, Norwegii, Meksyku, Malezji, Litwy, Łotwy, Hiszpanii, Słowacji, Kanady czy Serbii.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
12°C 1027 hPa
JUTRO
pogoda
9°C 1025 hPa
POJUTRZE
pogoda
10°C 1023 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Stary Rynek w weekend 8-9 grudnia stanie się areną zmagań rzeźbiarzy w lodzie. Uczestnicy zmierzą się w dwóch konkurencjach. Pierwszego dnia, w sobotę, uczestnicy zmagań wezmą udział w konkurencji Speed Ice Carving, która polega na odtworzeniu losowo wybranego wzoru w bryle lodu. Projekt musi być gotowy w 30 minut. W niedzielę natomiast uczestnicy będą pracować nad swoim autorskim projektem, który ma podbić serca jury i publiczności. Gotowe rzeźby ozdobią płytę Starego Rynku. Prognoza pogody dla lodowych rzeźb nie jest łaskawa - na niedzielę zapowiedziano +7°C i opady deszczu.

Rzeźbiarze mogą wykazać się inwencją. Ograniczeniem jest jedynie czas - 8 godzin i ilość materiału - każdy zespół otrzyma bryłę lodu ważącą około 900 kilogramów. Po zakończeniu prac, wszystkie rzeźby staną na postumentach. Następnie oceni je jury, w skład którego wejdzie prezydent miasta Poznania, przedstawiciel Uniwersytetu Artystycznego oraz naszego partnera - Ice Teamu - tłumaczy Patryk Pawełczak, dyrektor Gabinetu Prezydenta UMP.

W sobotę festiwalowe zmagania na Starym Rynku rozpoczną się o godzinie 11:00 i potrwają do godziny 18:00. W niedzielę od 9:00 do 17:00. O godzinie 18:00 poznamy zwycięzców tegorocznego festiwalu natomiast o godzinie 18:30 zorganizowany zostanie pokaz multimediano-laserowy.

Reklama