Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
9 0
Reklama

Os. Batorego: fałszywy policjant zatrzymany. Wpadł, gdy podnosił z trawnika wyrzuconą przez okno kopertę

j
piątek, 7.12.2018 r.
godz. 11.45
j | piątek, 7.12.2018 r., godz. 11.45
Os. Batorego: fałszywy policjant zatrzymany. Wpadł, gdy podnosił z trawnika wyrzuconą przez okno kopertę
fot. Policja

49-latek próbował oszukać starszą panią na blisko trzydzieści tysięcy złotych.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
12°C 1027 hPa
JUTRO
pogoda
9°C 1025 hPa
POJUTRZE
pogoda
10°C 1023 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Do zdarzenia doszło pod koniec listopada. Kiedy policjanci patrolowali teren poznańskiego Piątkowa i Winograd na Osiedlu Batorego zauważyli jak mężczyzna podnosi z  trawnika jakąś paczkę i szybko się oddala, co zaniepokoiło mundurowych.

Funkcjonariusze znając sposoby działania oszustów metodą m.in. „na policjanta”, od razu wiedzieli, że mają do czynienia z przestępcą. Wszystko wskazywało na to, że mężczyzna chwilę wcześniej oszukał osobę, która wyrzuciła mu przez okno, zgodnie z jego poleceniami, wartościowe przedmioty. Dodatkowo utwierdził ich w tym fakt, że w oknie zauważyli starszą kobietę – informuje sierż. sztab. Marta Mróz z poznańskiej policji.

Podejrzenia policjantów potwierdziły się. Kryminalni natychmiast zatrzymali mężczyznę, który miał przy sobie torebkę z zawartością blisko 30 tys. złotych. Jak się okazało, chwilę wcześniej zadzwonił on do starszej pani i podając się za funkcjonariusza Policji oszukał kobietę – dodaje.

Mężczyzna został zatrzymany. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Natomiast odzyskane pieniądze wróciły do właścicielki.

Reklama