Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
2 -3
Reklama

Pięciu Romów terroryzowało osiedle. Grozi im po 15 lat więzienia

sk
środa, 21.11.2018 r.
godz. 13.20
sk | środa, 21.11.2018 r., godz. 13.20
Pięciu Romów terroryzowało osiedle. Grozi im po 15 lat więzienia

Policjanci z Leszna zatrzymali pięciu mężczyzn odpowiedzialnych za zastraszanie mieszkańców osiedla socjalnego.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
0°C 1021 hPa
JUTRO
pogoda
2°C 1027 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1024 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Miejsce zwane "Alaską" zlokalizowane jest na leszczyńskim Gronowie. - Jak ustalili śledczy, od 2017 roku kilku mieszkańców osiedla, wielokrotnie siłą wdzierało się do lokali zajmowanych przez ich sąsiadów. Wyglądało to tak, jakby wchodzili do swoich mieszkań. Pomimo usilnych próśb i żądań, bandyci nie opuszczali ich domów. Niejednokrotnie grozili ludziom pobiciem, a nawet śmiercią. Mieszkańcy czuli się sterroryzowani i panicznie się bali sprawców - relacjonowała asp. sztab. Monika Żymełka z miejscowej komendy policji.

Sprawcy często wymuszali pieniądze, posługując się m.in. metalowymi rurami czy nożami. Zastraszeni mieszkańcu nie skarżyli się policjantom. Kiedy jednak funkcjonariusze rozpoczęli śledztwo, to wielu pokrzywdzonych odmawiało zeznać w obawie o własne bezpieczeństwo.

- W poniedziałek, 19 listopada br. policjanci zatrzymali pięć osób mających związek z tymi przestępstwami. Są to mężczyźni w wieku od 22 do 39 lat. Usłyszeli już zarzuty, usiłowania rozboju, gróźb karalnych, uszkodzenia ciała, narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, wywierania wpływu na świadka oraz wielokrotne naruszenia miru domowego - wyjaśniła asp. sztab. Żymełka. Zatrzymani są narodowości romskiej.

Mężczyznom grozi nawet do 15 lat więzienia.

ZOBACZ VIDEO
arrow
Reklama