Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
2 -3
Reklama

Fałszywy policjant usiłował wyłudzić od seniorki pieniądze. Pomogła czujna pracowniczka banku

sk
środa, 21.11.2018 r.
godz. 10.28
sk | środa, 21.11.2018 r., godz. 10.28
Fałszywy policjant usiłował wyłudzić od seniorki pieniądze. Pomogła czujna pracowniczka banku
fot. Konto Studenta/freeimages.com

Czujność pracowniczki banku uchroniła seniorkę przed utratą sporej sumy pieniędzy.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
0°C 1021 hPa
JUTRO
pogoda
2°C 1027 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1024 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Do placówki finansowej na Jeżycach zgłosiła się 78-letnia kobieta, która poprosiła o szybką wypłatę 20 tysięcy złotych. Jej nerwowe zachowanie wzbudziło podejrzenia pracownicy placówki, a w rozmowie z klientką przypuszczenia się potwierdziły. Okazało się, że do seniorki zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta i zażądał przekazania pieniędzy.

- Pracownica natychmiast poinformowała o tym stróżów prawa, a ci poprosili, aby starsza kobieta wykonywała wszystkie polecenia osoby, która do niej dzwoniła. W międzyczasie do koperty, zamiast wypłaconych pieniędzy, mundurowi spakowali broszury informacyjne. Fałszywy funkcjonariusz jeszcze nie wiedział, że cała akcja odbywa się pod czujnym okiem poznańskich policjantów - relacjonowała sierż. sztab. Marta Mróz z komendy miejskiej.

78-latka udała się we wskazane miejsce, wrzuciła pieniądze do wyznaczonego kosza na śmieci i oddaliła się. W ukryciu pozostawali jednak policjanci, którzy po kilku minutach zatrzymali mężczyznę wyciągającego ze śmietnika paczkę z gotówką.

Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące, usłyszał także 4 zarzuty oszustwa.

Reklama