Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
2 -3
Reklama

Posłanka Schmidt przyjechała do Poznania promować swoją nową partię: „Nie zawiodłam wyborców”

sw
poniedziałek, 19.11.2018 r.
godz. 20.57
sw | poniedziałek, 19.11.2018 r., godz. 20.57
Posłanka Schmidt przyjechała do Poznania promować swoją nową partię: „Nie zawiodłam wyborców”

Joanna Schmidt, wspólnie z Ryszardem Petru i Joanną Scheuring-Wielgus, buduje struktury partii Teraz! Na początek odwiedziła swój okręg wyborczy.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
0°C 1021 hPa
JUTRO
pogoda
2°C 1027 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1024 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

W przypadku zmiany szyldu partyjnego często pojawiają się zarzuty o porzucenie ideałów. Musi się z nimi zmierzyć Joanna Schmidt posłanka, która startując w wyborach w 2015 r. z ramienia .Nowoczesnej uzyskała mandat do Sejmu dzięki największej liczbie głosów w okręgu poznańskim.  - Nie zawiodłam wyborców. W Sejmie głosowałam konsekwentnie, zgodnie z wartościami, o których mówiłam w trakcie kampanii. Walczyłam o prawa kobiet i przeciwstawiałam się deformie edukacji. Nikt nie może mi zarzucić zmiany poglądów - przekonuje Schmidt w rozmowie z dziennikarzem Gazety Wyborczej.


Trójka posłów, która zdecydowała się na opuszczenie szeregów .Nowoczesnej zdecydowała się założyć nowe ugrupowanie pod nazwą Teraz!. Ryszard Petru, Joanna Scheuring-Wielgus i Joanna Schmidt określają profil swojej nowej partii jako liberalna ze społeczną wrażliwością. - Nasze ugrupowanie będzie oparte na dwóch filarach: liberalnej gospodarki i mocnej polityki społecznej, w której liczą się m.in. prawa kobiet, pomoc ludziom z niepełnosprawnościami czy świeckie państwo - tłumaczy Schmidt.

Powołanie nowego bytu ma być - zdaniem posłanki - uzasadnione słabym wynikiem w wyborach samorządowych Koalicji Obywatelskiej, czyli porozumienia Platformy Obywatelskiej z macierzystą partią wspomnianej trójki, czyli .Nowoczesną. - Gdyby zsumować wynik obu partii, to jest on słabszy od tego, który obie partie łącznie uzyskały trzy lata temu. To oznacza, że Koalicja Obywatelska nie sprawdziła się w tej formule. Nie było premii za połączenie - tłumaczy poznańska polityczka.

Schmidt twierdzi, ze od momentu ogłoszenia powołania Teraz! zgłosiło się 500 działaczy. Posłanka nie chce jednak zdradzać, jak duże zainteresowanie tą partię występuje w Wielkopolsce, gdzie Schmidt ma być jej liderką. W tym samy czasie, Katarzyna Kierzek-Koperska, czyli dawna koleżanka z .Nowoczesnej dostała nominację na zastępce prezydenta Poznania. 

Reklama