Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
13 7
Reklama

Dziś otwarty zostanie most we Wronkach

j
piątek, 9.11.2018 r.
godz. 14.30
j | piątek, 9.11.2018 r., godz. 14.30
Dziś otwarty zostanie most we Wronkach

Jedyny most we Wronkach zamknięto dokładnie 71 dni temu. Od tego momentu mieszkańcy musieli korzystać z przepraw przez Wartę oddalonych o kilkanaście kilometrów.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
9°C 1032 hPa
JUTRO
pogoda
13°C 1032 hPa
POJUTRZE
pogoda
16°C 1030 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Już wczoraj informowaliśmy, że Wielkopolski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego uchylił własną decyzję dotyczącą zakazu użytkowania mostu w drodze wojewódzkiej nr 182 i dopuścił ruch pieszy i rowerowy oraz ruch pojazdów o masie całkowitej do 3,5 t z ograniczeniem prędkości do 40 km/h.

Jest już pewne, że most we Wronkach zostanie otwarty jeszcze dziś. Niezwłocznie po otrzymaniu tej decyzji WZDW rozpoczął przygotowania do otwarcia mostu. Na dojazdach ustawiono znaki zakazu wjazdu samochodów ciężarowych i innych o masie przekraczającej 3,5 tony, zakazu wjazdu pojazdów o szerokości ponad 2,4 m, a także szykany uniemożliwiające przejazd takich pojazdów. Na przejeździe przez szykany obowiązuje ograniczenie prędkości do 10 km/h, a poza nimi – do 40 km/h. Ruch na moście zostanie wznowiony w piątek w godzinach wieczornych. Prosimy kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności - poinformowała Paulina Jęczmionka-Majchrzak, Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu.

Nadal prowadzony będzie kompleksowy monitoring konstrukcji a w przypadku zaistnienia wątpliwości lub okoliczności mogących świadczyć o zagrożeniu bezpieczeństwa, możliwe będzie ponowne wstrzymanie ruchu.

Przypominamy. Po kontroli mostu przeprowadzonej w sierpniu, okazało się, że most jest w złym stanie technicznym, a jego dalsze użytkowanie może doprowadzić do tragedii.  Stwierdzone postępujące uszkodzenia w kontrolowanym obiekcie mogą zagrażać bezpieczeństwu życia i zdrowia ludzi. Wyniki kontroli są jednoznaczne i wymagają natychmiastowej reakcji. Nawet kilka godzin oczekiwania może doprowadzić do tragedii, dlatego oczekuję od WWINB-u podjęcia szybkich działań w tej sprawie - komentował wówczas Zbigniew Hoffmann, wojewoda wielkopolski. 

Reklama