Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
1 -4

Na rondzie Żegrze trwa montaż nowego torowiska. Zobacz jak postępują prace

j
niedziela, 21.10.2018 r.
godz. 14.30
j | niedziela, 21.10.2018 r., godz. 14.30
Na rondzie Żegrze trwa montaż nowego torowiska. Zobacz jak postępują prace
fot. PIM

Obecnie wykonawca rozpoczął montaż torowiska w obrębie ronda i wykonał już pierwsze fundamenty pod nowe słupy trakcyjne.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
3°C 1011 hPa
JUTRO
pogoda
1°C 1020 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1020 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Właśnie rozpoczął się kolejny etap przebudowy trasy tramwajowej na odcinku od os. Lecha do ronda Żegrze. W najbliższych dniach oprócz prac w związku z montażem nowego torowiska prowadzone będą też prace związane z z budową jezdni, dróg rowerowych i chodników na rondzie oraz w jego sąsiedztwie, budową wodociągu, kanalizacji deszczowej i kanalizacji teletechnicznej oraz układaniem kabli energetycznych.

Zgodnie z przyjętym dla tego etapu inwestycji harmonogramem, zasadnicze roboty do końca roku będą się toczyć w rejonie ronda Żegrze – informują PIM.

Dzięki przebudowie i zastosowanej technologii na całej trasie znacznie poprawi się komfort podróżowania, przejazdy tramwajów na tym odcinku będą generowały mniejszą emisję hałasu i drgań, a trasa będzie dostępna dla osób niepełnosprawnych. Nowe oblicze zyskają dotychczasowe przystanki tramwajowe, a przystanek Os. Czecha stanie się przystankiem zintegrowanym, tramwajowo-autobusowym, na którym przesiadki będą dokonywane "drzwi w drzwi". Tam również piesi zyskają dodatkowe przejście naziemne, umożliwiające swobodny dostęp do przystanku osobom niepełnosprawnym – dodają Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Przypominamy. Prace przy przebudowie odcinka od os. Lecha do ronda Żegrze prowadzone są w ramach zadania „Przebudowa trasy tramwajowej: Kórnicka - os. Lecha – rondo Żegrze wraz z budową odcinka od ronda Żegrze do ul. Unii Lubelskiej”. Zakończenie realizacji całego zadania przewidziano na rok  2023.

Reklama