Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
4 -3

Przystanek PST Most Teatralny od poniedziałku będzie wyłączony z użytkowania. Rusza jego przebudowa

j
niedziela, 21.10.2018 r.
godz. 10.29
j | niedziela, 21.10.2018 r., godz. 10.29
Przystanek PST Most Teatralny od poniedziałku będzie wyłączony z użytkowania. Rusza jego przebudowa
fot. ZTM

Przebudowa rozpocznie się 22 października. Przystanek PST Most Teatralny zostanie wydłużony, a przy zejściu od ul. Roosevelta zamontowana ma być winda.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
6°C 999 hPa
JUTRO
pogoda
4°C 1011 hPa
POJUTRZE
pogoda
2°C 1019 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

W ramach gruntownej modernizacji przystanku powstaną dwa perony każdy po 45 metrów. Przystanek w stronę os. Jana III Sobieskiego wyposażony będzie w dwie wiaty przystankowe, a w kierunku Dworca Zachodniego - w jedną. Na przejściach dla pieszych zamontowana zostanie sygnalizacja świetlna. Na platformach przystankowych przewidziano też elementy naprowadzające i ostrzegawcze dla osób słabowidzących i niewidomych – informuje Agnieszka Smogulecka, rzecznik ZTM.

Teren przystanku będzie oświetlony oraz wyposażony w kamery monitoringu wizyjnego. Natomiast z poziomu ulicy Roosevelta do przystanku będzie można dotrzeć nie tylko schodami, ale też windą.

Prace rozpoczną się w poniedziałek, 22 października i od tego dnia przystanek będzie nieczynny. W trakcie trwania prac pasażerowie linii nr 12 i 14 mogą korzystać z przystanków Rondo Kaponiera.

ZTM, aby poinformować pasażerów o zmianach już od początku tygodnia prowadził akcję informacyjną. Komunikaty pojawiły się na przystankach, można było je usłyszeć w tramwajach linii nr 12 i 14, a także rozdawane były ulotki informacyjne.

Reklama