Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
18 5
Reklama

Most we Wronkach może zostać wkrótce otwarty

BS
czwartek, 18.10.2018 r.
godz. 21.30
BS | czwartek, 18.10.2018 r., godz. 21.30
Most we Wronkach może zostać wkrótce otwarty
fot. Google Street View

W trakcie środowej sesji Rady Miasta i Gminy Wronki pojawiła się informacja o możliwym otwarciu mostu we Wronkach.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
11°C 1032 hPa
JUTRO
pogoda
18°C 1027 hPa
POJUTRZE
pogoda
11°C 1026 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Przypomnijmy, że kontrolę mostu, której efektem było zamknięcie przeprawy, przeprowadzono pod koniec sierpnia - Podczas kontroli utrzymania obiektu stwierdzono rozszczelnienie i pęknięcie chodnika na dojściu do obiektu od strony m. Wronki, a także miejscowe rozszczelnienia pomiędzy jezdnią a krawężnikiem oraz krawężnikiem a chodnikiem. Zaobserwowano również pęknięcia w skarpie gruntowej od strony m. Wronki. Wizja w terenie wykazała pęknięcia w ciosie podłożyskowym na drugiej podporze od strony m. Wronki. Stwierdzono wyboczenie balustrady nad dylatacją pomiędzy przęsłem skrajnym i przedskrajnym. To jednak nie koniec zastrzeżeń ze strony WWINB-u. Podczas kontroli ustalono, że wzdłuż rzeki Warty, również w obrębie mostu, trwa budowa ścieżki rekreacyjnej pieszo-rowerowej. Podczas kontroli zaobserwowano ruchy masowe gruntów w tym obszarze na długości około 100 m w górę rzeki Warty - informował wówczas Urząd Wojewódzki, który skierował do nadzoru budowlanego wniosek o zamknięcie przeprawy.

Zamknięcie mostu skomplikowało życie mieszkańców miasta podzielonego Wartą. Do ich dyspozycji pozostała jedynie kładka dla pieszych i rowerzystów. Osoby przemieszczające się samochodami muszą korzystać z mostu w Obrzycku lub korzystać z promów zlokalizowanych w Wartosławiu i Chojnie.

Już po zamknięciu mostu, badania mostu przeprowadzili eksperci z Politechniki Poznańskiej, którzy uznali, że nie stwierdzono stanu bezpośrednio grożącego awarią. To jednak nie zmieniło statusu przeprawy, która wciąż pozostaje zamknięta. Pozytywna dla mieszkańców Wronek informacja pojawiła się na środowej sesji Rady Miasta i Gminy. Obecna na sesji wiceprzewodnicząca sejmiku wojewódzkiego Mirosława Rutkowska-Krupka poinformowała, że trwają analizy ekspertyzy i rozmowy nad dopuszczeniem na moście ruchu pojazdów o masie nie przekraczającej 3,5 tony.

Nadal nie wiadomo jednak, kiedy do otwarcia może dojść.

Reklama