Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
18 5
Reklama

Policjanci kryminalni oddelegowani do pilnowania banerów PiS

BS
wtorek, 16.10.2018 r.
godz. 18.00
BS | wtorek, 16.10.2018 r., godz. 18.00
Policjanci kryminalni oddelegowani do pilnowania banerów PiS

Policjanci kryminalni z Radomia od tygodnia zajmują się pilnowaniem banerów wyborczych PiS. Polecenie takie otrzymali od swoich naczelników.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
11°C 1032 hPa
JUTRO
pogoda
18°C 1027 hPa
POJUTRZE
pogoda
11°C 1026 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

O sprawie poinformowała radomska Gazeta Wyborcza. Z jej informacji wynika, że policjanci kryminalni w nieoznakowanych radiowozach są wysyłani w wyznaczone rejony i pilnują, czy nikt nie zrywa materiałów wyborczych PiS. Polecenie takie zostało przekazane policjantom na odprawach przez naczelników. Każdego dnia pilnowaniem banerów zajmuje się od sześciu do dziesięciu kryminalnych. 

Dziennikarze zapytali o powyższą sytuację zespół prasowy miejscowej policji - W odpowiedzi na Pani pytanie uprzejmie informuję, iż w tym, co wykonują policjanci, nie ma nic nadzwyczajnego – podstawowym zadaniem Policji jest zapobieganie przestępstwom i wykroczeniom oraz wykrywanie ich sprawców, to też m.in. radomscy policjanci wykonują podczas pełnionej służby na terenie miasta - poinformował Rafał Jeżak, rzecznik prasowy KWP w Radomiu.

Wiadomo, że zgłoszenie o niszczeniu materiałów wyborczych złożył sztab wyborczy kandydata PiS. Na pytanie, czy policjanci kryminalni powinni zajmować się takimi sprawami szef sztabu odpowiada - Policja jest od tego, by pilnować porządku i tego, by prawo w Polsce i w Radomiu nie było łamane - mówi Dominik Szary.

Reklama