Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
13 7
Reklama

W sobotę na trasę Oborniki-Piła wracają pociągi

sw
piątek, 12.10.2018 r.
godz. 17.44
sw | piątek, 12.10.2018 r., godz. 17.44
W sobotę na trasę Oborniki-Piła wracają pociągi
fot. PKP PLK

Zakończyły się zasadnicze prace i związane z nimi testy. Od 13 października podróż z Poznania do Piły ma być o wiele krótsza.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
9°C 1032 hPa
JUTRO
pogoda
13°C 1032 hPa
POJUTRZE
pogoda
16°C 1030 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Na jednotorowym szlaku Oborniki-Piła, zmodernizowanym w ramach Krajowego Programu Kolejowego, zakończono sprawdzanie systemu i urządzeń sterowania ruchem. Trasę dopuszczono do użytku, w związku z czym już w sobotę wracają na nie pociągi.


Wymieniono rozjazdy, modernizacji poddano przejazdy kolejowo-drogowe, montowane są nowoczesne urządzenia sterowania ruchem kolejowym. Wyremontowano mosty na rzece Wełnie, Noteci i Gwdie oraz wiadukt na ul. Niestachowskiej w Poznaniu. Zmieniły się także stacje i przystanki, m.in w Obornikach i Chodzieży, gdzie wybudowano nowe perony.

Jak mówią przedstawiciele PKP PLK S.A. jest to jedno z największych przedsięwzięć komunikacyjnych województwa wielkopolskiego. Dzięki niemu pociągi pasażerskie docelowo, już po wprowadzeniu wszystkich zmian, pojadą z prędkością maksymalną do 120 km/h. Na razie droga do Piły zajmie poznaniakom 123 minuty, czyli bardzo podobnie do tego, jak to wyglądało dotychczas.

Reklama