Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
7 2
Reklama

INEA uruchomiła usługę dostępu do internetu 10 Gb/s

red
piątek, 12.10.2018 r.
godz. 15.00
red | piątek, 12.10.2018 r., godz. 15.00
INEA uruchomiła usługę dostępu do internetu 10 Gb/s
Michał Bartkowiak, członek zarządu INEA - fot. twitter.com/m_bartkowiak

Podczas targów Poznań Game Arena, INEA uruchomiła najszybszy w tej chwili w Unii Europejskiej dostęp do sieci internet.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
8°C 1010 hPa
JUTRO
pogoda
7°C 1022 hPa
POJUTRZE
pogoda
9°C 1030 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Z oferty 10 Gb/s od dziś skorzystać może ok. 30 000 gospodarstw domowych w Poznaniu. Poznań dołączył tym samym do zaledwie 5 lokalizacji na świeci, w których taka prędkość jest oferowana klientom indywidualnym. Poza Polską z tak szybkiego Internetu mogą skorzystać jedynie mieszkańcy Szwajcarii oraz pojedynczych miast w USA, Japonii, Korei Południowej oraz Singapurze. 

INEA od zawsze stawia na innowacje. Technologia rozwija się w zawrotnym tempie, a my nie chcemy ograniczać naszych klientów. Kilkukrotnie w naszej historii udowodniliśmy, że jesteśmy liderem technologicznym, dzisiaj przyszedł czas na kolejny krok.” – mówi Michał Bartkowiak, Chief Operating Officer INEA. „Warto podkreślić, że oferowane przez nas łącze symetryczne, pozwoli na swobodne działanie pracującym w domu informatykom, artystom, osobom zajmującym się obróbką video, czy nowymi technologiami takimi jak wirtualna, bądź rozszerzona rzeczywistość. Od dzisiaj praca zdalna, nie będzie dla nich problemem. Nie jest to jeszcze nasze ostatnie słowo w tej kwestii” – dodaje Bartkowiak.

Na premierze był obecny szef rządu, Mateusz Morawiecki. „To jest pierwsza tego typu aplikacja, która proponuje najszybszy komercyjny internet na świecie, gratuluję Wam!" - powiedział premierJestem przekonany, że za parę lat będzie to technologia dostępna wszędzie.” - dodał Morawiecki.

Reklama