Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
13 7
Reklama

Policjanci kontrolowali kierowców i motorniczych MPK

j
piątek, 12.10.2018 r.
godz. 14.30
j | piątek, 12.10.2018 r., godz. 14.30
Policjanci kontrolowali kierowców i motorniczych MPK
fot. Policja

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu wspólnie z pracownikami Nadzoru Ruchu MPK 10 października br. przeprowadzili działania „MPK Control”.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
9°C 1032 hPa
JUTRO
pogoda
13°C 1032 hPa
POJUTRZE
pogoda
16°C 1030 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Funkcjonariusze sprawdzali między innymi, czy kierujący autobusami oraz tramwajami przestrzegają przepisów ruchu drogowego.

Podczas całodziennych działań policjanci zwracali uwagę na to, czy kierujący poruszają się w sposób zgodny z obowiązującymi przepisami w szczególności, czy nie przekraczają dozwolonej prędkości. Ponadto sprawdzali stan trzeźwości kierujących oraz zasadność korzystania z wyznaczonych buspasów – informuje sierż. sztab. Marta Mróz z poznańskiej policji.

Podczas działań policjanci z poznańskiej drogówki przeprowadzili 115 pomiarów prędkości pojazdów MPK. Kontrole odbyły się w rejonie ul. Dąbrowskiego oraz na skrzyżowaniu ul. Wołyńska, a Małopolska. W trakcie działań  mundurowi nie odnotowali, aby kierujący pojazdami MPK popełnili wykroczenie - dodaje.

Policjanci zwracali też uwagę na kierowców samochodów w centrum miasta, którzy poruszają się po wyznaczonych buspasach. Jak się okazało, mieszkańcy próbowali skrócić sobie drogę, aby ominąć zator drogowy i korzystali z buspasów. Policjanci odnotowali 23 takie wykroczenia- dodaje sierż. sztab. Mróz. Dodatkowo podczas działań mundurowi ujawnili osobę, która jechała bez wymaganych uprawnień do kierowania, a inna osoba miała te uprawnienia decyzją sądu cofnięte. W obu przypadkach policjanci wyciągnęli konsekwencje wobec kierujących. Jedna z osób otrzymała mandat karny, wobec drugiej został skierowany wniosek do sądu o ukaranie - kończy.

Przy okazji policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o ostrożność.

Reklama