Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
6 -2
Reklama

Monitory zamiast kartek papieru? MPK testuje nowe rozkłady jazdy

sk
środa, 10.10.2018 r.
godz. 14.16
sk | środa, 10.10.2018 r., godz. 14.16
Monitory zamiast kartek papieru? MPK testuje nowe rozkłady jazdy
fot. MPK

Poznańskie MPK testuje bardzo ciekawe i nowoczesne rozwiązanie.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
2°C 1045 hPa
JUTRO
pogoda
6°C 1038 hPa
POJUTRZE
pogoda
9°C 1034 hPa

Kwestia aktualności rozkładów jazdy wiszących na poszczególnych przystankach często bywa przedmiotem skarg naszych czytelników. Przewoźnik jest  świadomy kłopotu, ale nie zawsze ma odpowiednie narzędzia, żeby mu zaradzić.

Podczas zmiany rozkładu z letniego na zimowy (i odwrotnie) trzeba zaktualizować informacje na 2700 papierowych rozkładach. Zwykle trwa to od 3 do 4 dni, a na poszczególnych przystankach wiszą w tym czasie nieaktualne informacje.

Z pomocą ma przyjść technologia. - Wraz z firmą Mobil-AD rozpoczynamy testy nowego rozwiązania w informacji pasażerskiej. Na dwóch przeciwległych przystankach tramwajowych Poznań Główny, w ich wiatach, uruchamiamy monitory LCD o przekątnej 29 cali, które będą emitować rozkłady jazdy linii tramwajowych obsługujących te przystanki - informuje MPK.

Docelowo takie rozwiązanie ma zastąpić obecnie stosowane papierowe rozkłady, a przynajmniej tam, gdzie jest to możliwe - instalacja wymaga stałego dostępu do energii elektrycznej. Co ważne, dzięki połączeniu GSM możliwa będzie dynamiczna aktualizacja informacji o godzinach kursowania poszczególnych linii.

Reklama