Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
9 0
Reklama

Radni podwyższyli budżet na przebudowę Ronda Rataje

BS
wtorek, 25.09.2018 r.
godz. 20.30
BS | wtorek, 25.09.2018 r., godz. 20.30
Radni podwyższyli budżet na przebudowę Ronda Rataje

Rada Miasta zgodziła się na przeznaczenie dodatkowych środków na przebudowę Ronda Rataje. Budżet inwestycji został zwiększony o blisko 50 mln złotych.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
7°C 1038 hPa
JUTRO
pogoda
9°C 1033 hPa
POJUTRZE
pogoda
6°C 1029 hPa

Dobra koniunktura w branży budowlanej sprawia, że wiele przetargów na samorządowe inwestycje kończy się niepowodzeniem ze względu na zbyt wysokie oferty składane przez firmy w przetargach. W Poznaniu problemy dotyczą między innymi przebudowy Ronda Rataje. W lipcu anulowano już jeden przetarg, ale również w drugim wpłynęły oferty przekraczające budżet - Rada Miasta zdecydowała się zwiększyć środki w Wieloletniej Prognozie Finansowej o ponad 48,5 mln zł. Dzięki temu w latach 2020-2021 toczyć się będą prace budowlane na rondzie Rataje i w jego okolicy. Na wykonanie zamówienia przewidziano trzy lata od dnia podpisania umowy - informuje biuro prasowe Urzędu Miasta.

O szczegółach przebudowy już jakiś czas temu informował PIM - Planowany zakres prac obejmuje zaprojektowanie a następnie rozbudowę i przebudowę istniejącego układu torowo-drogowego, w tym przebudowę i budowę nowej konstrukcji nawierzchni jezdni oraz wydzielonego torowiska tramwajowo-autobusowego wzdłuż ulic Bolesława Krzywoustego, Jana Pawła II i Ludwika Zamenhofa. Inwestycja obejmie swoim zakresem również budowę odwodnienia torowiska, przebudowę i rozbudowę oświetlenia drogowego, monitoringu wizyjnego, kanalizacji teletechnicznej i sygnalizacji świetlnej oraz budowę i przebudowę odwodnienia drogi.

Reklama