Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
7 4
Reklama

Radni PiS chcą zakazać wywieszania tęczowych flag na miejskiej infrastrukturze

BS
sobota, 22.09.2018 r.
godz. 10.30
BS | sobota, 22.09.2018 r., godz. 10.30
Radni PiS chcą zakazać wywieszania tęczowych flag na miejskiej infrastrukturze
fot. Lusia

Radni z Komisji Kultury zajęli się spraw flag wywieszanych na miejskiej infrastrukturze. Radni chcieliby zakazu wywieszania tęczowych flag i takie stanowisko przegłosowali. Nie ma ono jednak wiążącego charakteru i jest jedynie opinią.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
8°C 1019 hPa
JUTRO
pogoda
7°C 1022 hPa
POJUTRZE
pogoda
7°C 1033 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Sprawą na wniosek radnych PiS zajęła się w czwartek komisja kultury - Pretekstem do przedstawienia tego stanowiska były tęczowe chorągiewki, wywieszone na pojazdach MPK podczas Poznań Pride Week. Temat wywołał dużo emocji wśród poznaniaków. Do mnie jako do radnego napłynęło dużo telefonów i maili od osób, które uważały, że te chorągiewki nie powinny tam wisieć. W związku z tym podjąłem ten temat - tłumaczy radny PiS Jan Sulanowski.

W przygotowanym stanowisku czytamy - Miejsca służące do wywieszania flag na terenach należących do Miasta Poznania oraz na miejskich budynkach użyteczności publicznej, m.in. takich jak urzędy, szkoły, szpitale, instytucje kultury czy też firmy, których jest właścicielem lub ma udziały Miasto Poznań, przeznaczone są wyłącznie dla: flag państw, miejskich instytucji, flag organizacji, związanych z walką o niepodległość, organizacji sportowych, organizacji międzynarodowych, których członkiem jest Polska, związków zawodowych i flag żałobnych - czytamy w stanowisku, które poparli radny PiS i PRO.

Przyjęte stanowisko nie ma jednak żadnej mocy prawnej. Ewentualną decyzję w tej sprawie musiałaby podjąć Rada Miasta.

Reklama